Pesti Srácok

Menczer Tamás az amerikai nagykövetség videójáról: a béketárgyalások előmozdításán kellene inkább dolgozni

Menczer Tamás az amerikai nagykövetség videójáról: a béketárgyalások előmozdításán kellene inkább dolgozni

Menczer Tamás, a Külügyi és Külgazdasági Minisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára az amerikai nagykövetség kritikus videójára reagálva azt mondta: az elhibázott szankciós politika következményeiről kellene gondolkodni és előmozdítani a béketárgyalásokat, amelyeknek akár Budapest is helyszínt adhat.

Menczer Tamás reagált azokra a kritikákra, amelyeket az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége egy rövid videóban fogalmazott meg a magyar kormánnyal szemben. Szerintük több magyar közéleti szereplőtől is olyan mondatok hangzottak el a közelmúltban, amelyeket akár Vlagyimir Putyin orosz elnök is mondhatott volna. Az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége egy kvízzel bírálta a magyar kormányt, amelyben tippelhetnek a videót megtekintők, hogy vajon Vlagyimir Putyin vagy egy magyar, kormányközeli politikus fogalmazta-e meg a „nyugatellenes idézeteket”.

Menczer Tamás szerint nem indult rosszul a kormányzat kapcsolata az új nagykövettel, David Pressmannel, és szeretnének továbbra is ezen az úton haladni, a kölcsönös tiszteletre alapuló kapcsolatot kiépíteni, akkor is, ha ez nincs okvetlenül viszonozva – mondta az ATV műsorában. David Pressman magyarországi látogatásán egyébként azt mondta, a két országnak szüksége van egymásra a politikai zaj ellenére, amely körülvesz bennünket. Hozzátette továbbá, hogy nagyon hasznos lenne, ha az Egyesült Államok eljárna egy Biden–Putyin-találkozó érdekében, amely nagyban elősegítené a békét Oroszország és Ukrajna között. Kijelentette: Budapest továbbra is rendelkezésre áll a béketárgyaláshoz.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!