Pesti Srácok

Orbán Balázs: feladatunk van, meg kell mentenünk Európát

Orbán Balázs: feladatunk van, meg kell mentenünk Európát

Ha mindenki, aki a béke pártján áll, Putyin pártján állónak minősül, akkor elveszítjük a racionális vita esélyét. Orbán Viktor miniszterelnök ugyanazon az oldalon áll, ahol Ferenc pápa, Henry Kissinger, Jürgen Habermas, a volt német kancellár vagy a volt osztrák kancellár. Nem lehet azt mondani, hogy ezek az emberek Oroszország érdekeit szolgálják – mondta el Orbán Balázs a Rzeczpospolita lengyel lapnak adott interjújában, amit a Mandiner közölt magyar nyelven. A politikus arról is beszélt, hogy nagyon-nagyon sokáig együtt kell majd élnie velünk az EU-nak, mert úgy gondoljuk, hogy feladatunk van: meg kell mentenünk Európát.

– mondta el a lapnak a miniszterelnök politikai igazgatója. A politikus hozzátette: jól látszik, hogy nő a befagyott konfliktus kialakulásának a veszélye, ami pedig nem érdeke Európának, mert csak a stagnálását vagy visszafejlődését fogja eredményezni, különösen Közép-Európa esetében.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Orbán Balázs arról is beszélt, hogy soha nem késő egy racionális, nem katonai megoldást keresni.

– vélekedett. Arra a felvetésre, miszerint Ukrajna Európáért is harcol, hiszen reális annak a veszélye, hogy Oroszország más országokat is megtámadhat a jövőben, Orbán Balázs a következőt mondta:

Hozzátette: azért van szükség erős nyugati vezetésre, mert Oroszország akkor támad, amikor úgy érzi, hogy a Nyugat gyenge. A politikus emlékeztetett, hogy Donald Trumpnak igaza volt, amikor azt mondta, hogy amikor az ő elnöksége előtt, Obama alatt Moszkva érezte Amerika gyengeségét, megtámadta a Krímet.

– fejtette ki a politikus, amikor a lap a határok megváltoztatásának igényéről kérdezte.

– tette hozzá. Orbán Balázs szerint a fontos kérdés az, hogy hogyan reagáljunk a kettős mércére és Brüsszel pénzügyi zsarolására. Mint mondta, Lengyelország – Magyarországhoz hasonlóan – még mindig nem kap uniós forrásokat, és Brüsszel ugyanúgy fenyegeti, mint minket. Aláhúzta: ebben a kérdésben lojálisak vagyunk Lengyelországhoz. Orbán Balázs arról is beszélt, hogy a közelmúltig csak két nemzeti-konzervatív vezető volt, Morawiecki és Orbán, de a helyzet változik, éppen ezért fel kell készülnünk a 2024-es európai parlamenti választásokra is.

– jelentette ki.

– tette hozzá.

– jelentette ki Orbán Balázs.

Forrás: Mandiner; Fotó: Rzeczpospolita

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.