Pesti Srácok

Nem értik az emberek, hogy miről beszél az ellenzék – A magyarok többségének nem tűnt fel, hogy nőne a rezsije

Nem értik az emberek, hogy miről beszél az ellenzék – A magyarok többségének nem tűnt fel, hogy nőne a rezsije

A DK rezsit ment, mások rezsihazugságról beszélnek, az emberek meg nem értik, hogy miről magyaráznak az ellenzéki megmondóemberek. Ezt meglehetősen nehéz lesz megmagyaráznia a rezsicsökkentés ellenzőinek, de a tények nem hazudnak: egy felmérés szerint a magyarok többsége nem érzi, hogy nő a rezsije. A kutatásból kiderült, hogy a válaszadók 31 százaléka már szembesült a megugró rezsivel, 7 százaléknak pedig a kétszeresére nőtt a gázszámlája egy év alatt, 56 százalék viszont nem ezt tapasztalta. Hogy is mondta Márki-Zay Péter? A rezsicsökkentést könnyű megadni, de nehéz megszüntetni?

A Publicus december 5–8. között végzett kutatása alapján meglepő eredmény született, ugyanis a megkérdezettek 56 százaléka vallotta, hogy sem az áramért, sem a gázért nem fizetett többet, mint korábban. Emellett kiderült, hogy a válaszadók 31 százaléka már szembesült a megugró rezsivel, 11 százalék pedig még nem nézett utána, hogy milyen változások történtek a számláit illetően – idézte a kutatást a Népszava. Továbbá 7 százalékra tehető azok száma, akiknek több mint kétszeresére nőtt a gázszámlája egy év alatt, miközben 74 százalék állította, hogy a tavalyi évhez képest sokkal jobban takarékoskodik a gázzal és az árammal. Ehhez képest 59 százalék nem tekerte lejjebb a fűtést a lakásban, és akik mégis megtették, 41 százalékban körülbelül 2 Celsius-fokkal csökkentették otthonuk hőmérsékletét, míg negyedük 3 fokkal, 11 százalék pedig 1 fokkal vette lejjebb.

Mindemellett az is érdekes adat, hogy az ellenzékiek 41 százaléka fájlalja a rezsiemelést, viszont a fideszesek közül csak 13 százalék érzi ugyanezt, és míg a Fidesz-szavazók 30 százaléka nem sérelmezi, hogy többet kell fizetnie, addig az ellenzékieknél csak 18 százalék ez az arány.

Forrás: Népszava; Fotó: MTVA/Bizományosi/Faludi Imre

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!