Pesti Srácok

Kokain nyomait találták egy brit kormányzati ingatlanban

Kokain nyomait találták egy brit kormányzati ingatlanban

A Guardian értesülései szerint valószínűleg kokain nyomait találták egy brit kormányzati ingatlanban, ahol előzőleg Liz Truss politikai szövetségesei partiztak. Írja a Mandiner.

Nem kímélik a botrányok a brit konzervatív pártot, mióta Boris Johnson lemondott a covid-lezárások alatt tartott privát bulik nyomán kipattant felháborodás miatt. Pénteken arról zengett a sajtó, hogy szexturizmusra használhatták fel a brit parlamenti képviselők a külföldi utazásaikat, ma a kokain került fel a menüre.

A Guardian értesülései szerint ugyanis „A osztályú kábítószer” nyomait találták egy brit kormányzati ingatlanban, ahol előzőleg Liz Truss politikai szövetségesei partiztak. A források szerint a fehér port tavaly nyáron fedezték fel a Chevening birtokon, néhány nappal azelőtt, hogy Truss megnyerte a tory előválasztást és miniszterelnök lett, az elvégzett tesztek alapján pedig kokainról van szó.

Bár arra nincs bizonyíték, hogy például Liz Truss fogyasztott-e a szerből, mindenesetre a kérdéses épületben, a Cheveningben dolgozó alkalmazottak azt állítják, hogy két alkalommal is fehér por nyomaira bukkantak a biliárdasztallal felszerelt játékterem egyik asztalán, miután Truss a külügyminiszterek menedékhelyéül szolgáló kenti vidéki házban fogadott vendégeket augusztusban és szeptember elején, amikor javában zajlott miniszterelnök-jelölti kampánya.

PestiSracok facebook image

(Forrás: mandiner.hu)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!