Pesti Srácok

Jövő héten tárgyal Brüsszelben az Erasmusról Navracsics Tibor

null
Budapest, 2022. december 13. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezetõ miniszterrel közösen tartott budapesti sajtótájékoztatón 2022. december 13-án. Megvalósultak a magyar kormány által júniusban kitûzött célok, jelentette ki a területfejlesztési miniszter, miután az uniós tagállamok nagykövetei december 12-én pozitívan értékelték a koronavírus-járvány utáni gazdasági helyreállítást segítõ uniós források lehívását lehetõvé tevõ magyar helyreállítási tervet és annak hivatalos elfogadását javasolták az Európai Unió Tanácsának. MTI/Illyés Tibor

Az európai uniós forrásokért felelős miniszter január 25-26-án tárgyal Brüsszelben az Erasmusról Johannes Hahn és Mariya Gabriel biztosokkal – értesült az atv.hu. A tárcavezető egy olyan „listáról” is tájékozódni szeretne, hogy mely területek esetén kell még az Erasmushoz hasonló brüsszeli „retorziótól” tartani – tették hozzá kormányzati források.

Mint ismert, összesen 21, közérdekű vagyonkezelő alapítványi formában működő egyetemnek járó Erasmus+ és a Horizont Európa programok friss támogatásait vonja meg az unió az EU Tanácsának decemberi határozata értelmében. Így az intézmények több tízmillió eurótól esnének el, és az sem egyértelmű, hogy lesz-e lehetőségük a magyar diákoknak külföldön tölteni egy-egy félévet.

Az atv.hu felidézte, hogy Navracsics Tibor a bizottsági döntést követően levelet írt az említett uniós biztosoknak, melyben úgy fogalmazott, hogy a bizottság lépései „sértik az Alapjogi charta 13. cikkét azzal, hogy programokat, kutatásokat és képzéseket lehetetlenítenek el, illetve intézményeket és tudományos munkatársakat érintenek hátrányosan. A bizottság döntése évtizedes nemzetközi szakmai együttműködéseket rombol le, és korlátozza a tudományos élet szabadságát.”

Navracsics arra is kitért, a levelében, hogy „a hallgatói és oktatói sérelmek megelőzéséért tisztelettel kérem, hogy sürgősen tisztázzuk a félreértéseket annak érdekében, hogy a jövőben ne születhessenek az európai uniós intézmények részéről megalapozatlan és jogsértő döntések, valamint a már elfogadott és hatályba lépett intézkedéseket késedelem nélkül módosítsák”.

PestiSracok facebook image

Mandiner; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.