Pesti Srácok

Karácsony Gergely nem emlékszik, hogy korábban azt mondta volna, nincs külföldi pénz a baloldal kampányában (VIDEÓ!)

Karácsony Gergely nem emlékszik, hogy korábban azt mondta volna, nincs külföldi pénz a baloldal kampányában (VIDEÓ!)

Úgy tűnik, kicsit rövid a memóriája a főpolgármesternek, ugyanis egy évvel ezelőtt azt kérdezték tőle, hogy van-e külföldi pénz a baloldal kampányában, mire azt válaszolta, hogy nincs. Most pedig, hogy számon kérték tőle, hogy miért mondta azt akkor, hogy nincs, (hiszen azóta kiderült, hogy milliárdokat kaptak Amerikából) azt felelte, hogy nem emlékszik rá, hogy ilyet mondott volna. Karácsony Gergely egyébként úgy érzi, nem ő a kompetens ebben a témában, meg amúgy is régen volt.

A jobboldalisággal véletlenül sem vádolható Telex hozta kínos helyzetbe Karácsony Gergelyt a 3-as metró két felújított állomásának átadásakor, ugyanis emlékeztették rá, hogy egy évvel ezelőtt azt kérdezték tőle, hogy van-e külföldi pénz a baloldal kampányában, mire a főpolgármester azt válaszolta akkor:

-válaszolta 2022. februárjában a főpolgármester. Most viszont kiderült, hogy volt benne külföldi pénz, nem is akármennyi. Kezdetben 1,8 milliárd forintról tudtunk, ami később 3 milliárdra emelkedett, a legújabb hírek szerint viszont ennél is többről lehet szó.

PestiSracok facebook image

Karácsony nem emlékszik, nem is kompetens

Az ominózus szembesítésen, ahol Karácsony Gergelyt korábbi mondataira emlékeztették, nemes egyszerűséggel annyit mondott:

Majd áttért arra, hogy a jogszabályok egyértelműen fogalmaznak azzal kapcsolatban, hogy mire lehet és mire nem elfogadni külföldi támogatást. Ködösítve pedig azt mondta, hogy az ellenzéki pártok a szabályoknak megfelelően jártak el. A beszélgetést rövidre zárva pedig már arról beszélt, hogy

Februárban lesz éppen egy éve...

A teljes videót itt nézheti meg.

Forrás: Telex, Facebook, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!