Pesti Srácok

Közel hetvenezer fontot költött a brit rendőrség LMBTQ-árucikkekre

Közel hetvenezer fontot költött a brit rendőrség LMBTQ-árucikkekre

Amíg itthon a baloldal azon kárál, hogy mennyire drága egy nemzeti konzultáció lebonyolítása, addig a haladó britek tudják, hogy mire érdemes költeni a pénzt. Az emberek véleményét kikérni fontos politikai kérdésekben természetesen pénzkidobás, na de a tolerancia és az elfogadás nevében harmincmillió forintnak megfelelő összeget elverni szivárvány színű cipőfűzőkre és lefestett rendőrautókra biztosan megéri.

A brit rendőrség 66 000 fontot, azaz durván harmincmillió forintot költött szivárványos árucikkekre, köztük zászlókra, szelfikeretekre és tollakra – idézte a Telegraph cikkét a Mandiner. Az elmúlt három év során Anglia és Wales 27 rendőrsége költött LMBTQ-témájú sípokra, kulcstartókra, cipőfűzőkre, tollakra és ajakbalzsamokra(!!!). Az információszabadságról szóló törvények alapján közzétett számadatokból kiderült, hogy a 27 testület 2019 és 2022 között 66 689 fontot költött LMBTQ-árucikkekre.

A legtöbbet a dél-walesi rendőrség költötte, 24 000 fontot, mégpedig szivárványos zászlókra, arcfestékekre, pólókra, jelvényekre, tollakra, sípokra, karszalagokra, karperecekre, kanál-villákra, vizespalackokra és kulcstartókra. A második helyen a Kent Police végzett, amely 8000 fontot költött szivárványsípokra, kulcstartókra, karszalagokra, griffes tollakra, radírra, papírmatricákra, görbe tollakra, ceruzákra, alátétekre, kulcstartókra, trolley érmékre és igazolványtartókra. A Lancashire-i rendőrség 1500 font értékben vásárolt szivárványos ajakbalzsamot, zászlókat, kulcstartókat, kulcstartókat és matricákat, míg a Wiltshire-i rendőrség 538 fontot költött LMBTQ kulcstartókra és „szivárványos fuzzy bogarakra”, akármik is legyenek azok.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Hollie Adams

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!