Pesti Srácok

A megfelelési kényszernek tulajdonította Heisler András vele kapcsolatos megjegyzését a kipában vacsorázó Gyöngyösi Márton

A megfelelési kényszernek tulajdonította Heisler András vele kapcsolatos megjegyzését a kipában vacsorázó Gyöngyösi Márton
Heisler és Gyöngyösi magyarázhatnak amit akarnak, nem ők döntenek, hanem a tartótiszt. (kép forrása: Facebook/Amerikai Nagykövetség)

A zsidó származású képviselőket korábban még listázni kívánó Gyöngyösi Márton egy interjúban szembesült Heisler András, a Mazsihisz elnökének kommentárjával, amelyben nem tartotta „hiba nélkülinek”, hogy Gyöngyösi meghívásáról nem tájékoztatták a David Pressman által celebrált széderesten. A Jobbik – Konzervatívok elnöke ezen meglepődhetett, válaszában ugyanis csak egy fokkal fogalmazott cizelláltabban, mint korábbi elhíresült antiszemita megnyilvánulásakor, ezúttal ugyanis Heisler András szavait a menthetetlenül beteg, megfelelési kényszereket szülő magyar közélet számára írta a kipában vacsorázó ex-szélsőjobboldali pártelnök.

Nagyinterjút adott a Válasz Online-nak Gyöngyösi Márton, a Jobbik elnöke, ahol többek között a zsidó húsvét alkalmából tartott széderestről, amelyre David Pressman amerikai nagykövet megfogalmazása szerint nem annak ellenére, hanem éppen azért kapott meghívást, mert antiszemita kijelentéseket tett. Jelen volt az alkalommal Heisler András, a Mazsihisz elnöke, aki később úgy nyilatkozott, hogy „nem tartja hiba nélkülinek, hogy Gyöngyösi meghívásáról nem tájékoztatták”, és hogy bocsánatkérést vár a jobbikos politikustól tizenegy évvel korábbi, elhíresült „listázós” zsidózása miatt. Gyöngyösi ennek a kérésnek másnap eleget tett. Aztán ez sem tartott sokáig, ugyanis a Válasz Online-nak adott interjúban már úgy fogalmazott Gyöngyösi, hogy

Forrás: 444.hu; Fotó: Facebook/Amerikai Nagykövetség

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!