Pesti Srácok

Deutsch Tamás: elég az EP baloldali frakcióinak magyarok elleni koncepciós eljárásaiból

Deutsch Tamás: elég az EP baloldali frakcióinak magyarok elleni koncepciós eljárásaiból

Elég abból, hogy az Európai Parlament baloldali frakciói hosszú évek óta koncepciós eljárásokat kezdeményeznek és folytatnak Magyarország, a magyarok ellen – jelentette ki Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője az EP képviselőinek csütörtökön küldött levelében.

A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Deutsch Tamás, a képviselőcsoport vezetője levelet küldött az európai parlamenti képviselőknek, válaszul az EP baloldali frakcióvezetőinek hétfői, Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság elnökének címzett levélre. A levélben az öt baloldali EP-frakció vezetője "ismételten valótlanságokat állítva kifejezték aggodalmukat egyes magyarországi jogalkotási fejlemények ügyében, és a Magyarországot jogosan megillető uniós források politikai okokból történő további visszatartását sürgetik" – emlékeztettek.

Deutsch Tamás levelében közölte: az EP baloldali frakcióvezetői egyes, Magyarországon tervezett jogszabálymódosításokat ürügyként megemlítve annak a politikai elvárásuknak adtak hangot, hogy a helyreállítási és ellenállóképességi eszköz (RRF) forrásaihoz az Európai Bizottság Magyarországnak semmiképpen se engedélyezzen hozzáférést. Kiemelte: az öt frakcióvezető eljárásáról a magyaroknak az 1950-es évek kommunista diktatúrájának abszurditása, az állampárt és a politikai rendőrség által szervezett, úgynevezett koncepciós perek világa jut eszébe, amikor a diktatúra hatalomgyakorlói a politikai akaratuk érvényesítése végett látványos külsőségekkel, hazugságokra épített jogi köntösbe bújtatott eljárásokat, büntetőpereket szerveztek.

PestiSracok facebook image

– emlékeztetett.

– fogalmazott.

– zárta levelét Deutsch Tamás.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Julien Warnand

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!