Pesti Srácok

Wintermantel Zsolt: Karácsony Gergely megszorításokra készül

null

Karácsony Gergely főpolgármester megszorításokra készül, a budapestiekkel "takarózva" - mondta Wintermantel Zsolt, a Fidesz-KDNP fővárosi frakciójának vezetője szerdán, a Fővárosi Közgyűlés idején újságíróknak.

Mint mondta, a főpolgármester már fél évvel a megválasztása után "csőddel riogatott" és azóta félévente "újra és újra előveszi a kártyát".

- tette hozzá, kiemelve, hogy Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke nemrég arról beszélt, elégedetlen a főpolgármesterrel, mert nem használja fel eléggé a pozícióját a kormánnyal szembeni harcra.

PestiSracok facebook image

Karácsony törvényszegésre buzdít?

Wintermantel Zsolt szerint a főpolgármester megszorításra készül, és ismét a budapestiektől akar elvenni, ahogy korábban megszüntette a dunai hajóközlekedést, kukákat szereltetett le, és ő idézte elő azt is, hogy előfordult, nem vitték el a szemetet a budapesti háztartásokból. Hozzátette, a főpolgármester által bejelentett intézkedések megszorításokat vetítenek előre és azt, hogy nem akarnak eleget tenni adófizetési kötelezettségüknek, ami - mint mondta - "nem felelős városvezetői hozzáállás". Kiemelte: felelős pozícióban lévő ember nem buzdíthat törvényszegésre.

Közölte: a városvezetés 25 milliárd forint szolidaritási adót nem akar befizetni a nehezebb sorsú, rosszabb helyzetben lévő települések számára, emellett hitelt akar felvenni, de érdemi takarékossági intézkedésekről nem lehet beszélni.

Azzal kapcsolatban, hogy a főváros csaknem 30 milliárd forintot spórolt meg az első negyedévben a villamos energia napi áron történő megvásárlásával, Wintermantel Zsolt kijelentette: ez "egy szerencsejáték eredménye", nem a városvezetés tudatos döntése. Az energiaárak ugyanis közben csökkentek - tette hozzá.

A főpolgármester felelőtlenül gazdálkodott

Arra a kérdésre, mennyire terheli a felelősség a kialakult helyzetért Karácsony Gergelyt, Wintermantel Zsolt azt mondta, a főváros vezetése 214 milliárd forinttal vette át 2019-ben a várost, az iparűzési adó pedig 200 milliárd forintos többletet jelent, vagyis 400 milliárd forintot "éltek fel", ami felveti a felelőtlen gazdálkodást, a hozzá nem értést. Megjegyezte: tételesen fel lehet sorolni azokat a rossz döntéseket, amelyeket Karácsony Gergely személyesen hozott meg, és amelyek miatt elfogyott a pénz.

Álságos Karácsony konzultációs kezdeményezése

A politikust kérdezték a főpolgármester által kezdeményezett budapesti lakógyűlésről is, erről azt mondta, fontos a választópolgárokkal folytatott konzultáció, de álságosnak tartja, hogy a főpolgármester, aki "ádáz ellensége a nemzeti konzultációnak", ilyet hirdet meg. Hozzátette: örül, hogy a főpolgármestert érdekli a budapestiek véleménye, de véleménye szerint a kérdés - hogy a szolidaritási adót fizesse-e be a főváros vagy járjon a villamos - "óvodás szintű", és inkább arról kellene például kérdezni a budapestieket, helyes-e, hogy a főpolgármester döntése miatt a BKV hárommilliárd forint reklámbevételtől esik el.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.