Pesti Srácok

Gyurcsány adott egy nyalókát Karácsonynak – Megdicsérte a főpolgármestert az ellenzék vezére

Gyurcsány adott egy nyalókát Karácsonynak – Megdicsérte a főpolgármestert az ellenzék vezére

Bár az összefogósdi tavaly áprilisi kudarca után feszültnek látszott a viszony a DK és a főpolgármester között, úgy tűnik, eljött a békülés ideje. Mondhatnánk, Gyurcsány megsimogatta Karácsony Gergely fejét és adott neki egy nyalókát, mert jól viselkedett.

Az összefogás totális kudarca után az ellenzék vezére gyakran támadta a főpolgármestert, azonban úgy tűnik, eljött a békülés ideje. Gyurcsány Ferenc az RTL-nek adott interjújában megdicsérte Karácsony Gergelyt, mert jó kisfiú volt.

− mondta Karácsony Gergelyről a baloldal vezére. A Demokratikus Koalíció elnöke magatartásból is egy piros pontot adott a főpolgármesternek, és mint fogalmazott, vannak köztük ellentétek, de Gergő azért jól viselkedik.

PestiSracok facebook image

− mondta a bukott miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc kifejtette azt is, hogy ha választani kell, hogy a fővárosiak éljenek jól vagy a kormány (értsd: az egész ország), akkor ő a fővárosiakra szavaz. Majd hozzátette, hogy szerinte helyesen döntött a városvezetés, amikor megtagadta, hogy befizesse a szolidaritási adót. Ferenc úr ezután kifejtette, hogy Karácsony jól gondolkodik, hiszen azt gondolja, amit ő:

Gyurcsány Ferenc békülékeny hangneme azért is érdekes, mert korábban nyíltan is kritizálta a főpolgármestert, sőt, már azt is belengette a DK, hogy Bősz Anettet indíthatja főpolgármester-jelöltként Karácsony Gergely ellenében. Korábban pedig komoly kritikával illette a főpolgármestert. A Spirit FM műsorában úgy fogalmazott, hogy Karácsony Gergely "nem teljesíti hazafias kötelességét, mert nem vállal elég nyílt konfliktust a kormánnyal".

Forrás: RTL; Fotó: MTI/Balogh Zoltán (képünkön: Gergő nagyfiú, és egyedül is menetelhet)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!