Pesti Srácok

Pokolgép robbant egy orosz író autójánál (Videó!)

Pokolgép robbant egy orosz író autójánál (Videó!)

Egy ismert orosz író, Zakhar Prilepin megsebesült egy autóba rejtett pokolgéptől Nyizsnyij Novgorod térségében szombaton, közölte a TASZSZ állami hírügynökség, amelyért Oroszország azonnal Ukrajnát és a Nyugatot tette felelőssé - írja a Guardian.

A TASZSZ a mentőszolgálat egyik forrását idézte, aki szerint az író autóját felrobbantották.

- idézték a forrást. További részletek nem voltak azonnal elérhetőek. Marija Zaharova orosz külügyminisztériumi szóvivő a Telegramon írt:

PestiSracok facebook image

Azt mondta, hogy ez "az Egyesült Államok és Nagy-Britannia közvetlen felelőssége", de nem szolgáltatott bizonyítékot a vád alátámasztására. "Imádkozunk Zakharért" - tette hozzá.

- jelentette az Agence France-Presse.

Az első jelentések szerint egy ember meghalt a robbanásban, és Zakhar Prilepin író, aki az autóban ült, megsérült" a Moszkvától mintegy 400 kilométerre keletre fekvő Nyizsnyij Novgorod régióban

A 47 éves Prilepin, Oroszország egyik legismertebb regényírója 2014-ben csatlakozott az oroszbarát szakadárokhoz Ukrajna keleti részén, és az ő oldalukon harcolt. A csecsenföldi háború veteránja rendszeresen járt Kelet-Ukrajnában, és Vlagyimir Putyin orosz elnök és a 2022 februárjában indított offenzívájának hangos támogatója.

Korábban áprilisban egy robbanóanyaggal felszerelt szobor végzett a 40 éves Kreml-barát katonai bloggerrel, Vlagyimir Tatarszkijjal. Tavaly augusztusban pedig Darja Dugina, egy neves ultranacionalista értelmiségi lánya halt meg egy Moszkva melletti autóbombatámadásban, amelyért Oroszország Ukrajnát tette felelőssé. Kijev tagadta a vádakat.

Forrás: Guardian; Fotó:

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Jelenés helyett, avagy a szív diadala Međugorjéban

Exkluzív 2023 augusztus 30.
Van egy hely a világon, ahol a hit a mindennapi élet természetes, magától értetődő része. Ahol Isten és a Szűzanya jelenléte annyira élő, hogy szinte tapintani lehet a tűző napon, a 40 fokos rezonáló levegőben, a kövekben, az áhítattól ragyogó és könyörgő arcokon. Međugorje kicsinyke település Bosznia-Hercegovinában, alig néhány kilométerre a horvát határtól, amelynek a nevét 1981 után ismerte meg a világ. Hívek tömegei zarándokolnak azóta ide az év minden napján, hogy találkozzanak az élő Istennel és a Szűzanyával, választ kapjanak legsúlyosabb kérdéseikre, hogy megérintse őket is a Béke Királynője. Soha nem volt még akkora szüksége a világnak egy óvó, intő anyai szívre, mint napjainkban, és talán soha nem áhítottuk még így a békét, mint ma, amikor ártatlan emberek veszítik életüket számlálatlanul és értelmetlenül a közvetlen szomszédságunkban, és nem létező igazságokat latolgatva attól rettegünk, legalább ne égjen holnap az egész világ. Međugorjéban mégis valami megmagyarázhatatlan nyugalom árad minden épületből, minden szegletből. Szent Jakab temploma előtt betölti a teret a halk hozsanna. Az emberek csak jönnek és jönnek, énekelnek. Odabent a templomban egymás után borulnak térdre, pár száz méterre a feltámadt Krisztus térdéről törlik a kicsorduló könnyeket és mosollyal az arcukon indulnak tovább. A hitük az, ami mosollyá változtatja a könnyeket és reménnyé az elveszettséget, békévé a békétlenséget.