Pesti Srácok

Újra felállíthatják a Béke Királynője szobrát

Újra felállíthatják a Béke Királynője szobrát

Mint ahogyan korábban portálunk is beszámolt, darabokban hevert a međugorjei kegyszobor, miután ismeretlen tettes vagy tettesek feltehetően egy kővel széttörték a Bács-Kiskun vármegyei Dunavecse körforgalmában. Azonban a közösség és Bese Gergő atya, a falu plébánosa nem adja fel: újra fel szeretnék állítani a szobrot, üzenve az istentelen elkövetőknek, hogy Mária országában nincsen helye az erőszaknak.

A szobor teljesen megsemmisült, csupán egy keze maradt épen. Portálunk megtudta, hogy az egyházközségi tanács tegnapi ülésén egyhangúlag megszavazta, hogy új szobrot szeretne állítani, de ehhez a kezdeményezéshez az ő saját kasszájuk már nem lesz elég, hiszen a szobor biztonsága érdekében egy kamerarendszert is kénytelenek lesznek telepíteni a körforgalomba.

Ez okból az egyházközség gyűjtést indít, hogy Mária, a Béke Királynője újra a város éke lehessen.

Ezúton mi is kérjük a kedves olvasóinkat, hogy aki teheti, és anyagi helyzete megengedi, támogassa ezt a kezdeményezést, amely azt szimbolizálja, hogy Magyarország a béke oldalán áll, és úgy, mint Szent István ezer évvel korábban, úgy mi is Mária kezeibe ajánljuk a jövőnket.

PestiSracok facebook image

Anyagi felajánlásaikat az alábbi számlaszámra tudják utalni: Dunavecsei Római Katolikus Lelkészség 11732105-22882345 (OTP Bank)

Isten fizesse meg!

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.