Pesti Srácok

Húsz év óta először ismét megjelent a malária az Egyesült Államokban

Húsz év óta először ismét megjelent a malária az Egyesült Államokban

Húsz év óta először ismét maláriás megbetegedéseket észleltek az egyesült államokbeli Florida és Texas államokban - közölte helyi idő szerint hétfőn az amerikai Betegségellenőrzési és -megelőzési Központ (CDC).

Floridában négy, Texasban pedig egy fertőzöttet azonosítottak két hónapon belül. A CDC figyelmeztetésében kiemelte, hogy a malária megjelenését "orvosi vészhelyzetként" kezelik, és a gyanús tüneteket mutató pácienseket sürgősen ki kell vizsgálni.

A közleményben ugyanakkor azt is hozzátették, hogy a malária kockázata továbbra is alacsony az Egyesült Államokban, és az érintettek túlnyomó többsége - 95 százaléka - valamilyen afrikai utazás során fertőződött meg.

Figyelmezették a lakosokat

PestiSracok facebook image

A floridai hatóságok riasztást adtak ki a szúnyogok által terjesztett betegség miatt, és azt tanácsolták az embereknek, hogy eresszék le a vizet a medencéikből, ellenőrizzék, hogy az ablakaik jól zárnak-e, illetve használjanak szúnyogirtó szereket.

Texasban szintén figyelmeztetést adtak ki, és felhívták az orvosok figyelmét, hogy a gyanús tünetekkel jelentkező betegektől feltétlenül kérdezzék meg, merre jártak, utaztak-e esetleg olyan területre, ahol maláriával fertőződhettek meg.

A maláriát bizonyos nőstény szúnyogok által terjesztett paraziták okozzák. A betegség tünetei között van a láz, hidegrázás, fejfájás, izomfájdalom és fáradtság, valamint felléphet hányinger, hányás és hasmenés is. Egyes esetekben életveszélyes károsodásokat - veseelégtelenséget, agyvérzést vagy kómás állapotot - is előidézhet a fertőzés.

Forrás: MTI, fotó: hazipatika.com

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.