Pesti Srácok

Nem tud kiszúrni velünk az EU – A kormány biztosítja a fedezetet a nemzetközi csereprogramokra

Nem tud kiszúrni velünk az EU – A kormány biztosítja a fedezetet a nemzetközi csereprogramokra

A kormány minden forrást biztosít a hallgatók, az oktatók és a kutatók számára, hogy a nemzetközi együttműködéseket, csereprogramokat folytatni lehessen – mondta a Miniszterelnökség területfejlesztésért felelős parlamenti államtitkára csütörtökön, Budapesten, a Tempus Közalapítvány éves Erasmus-konferenciáján.

Latorcai Csaba kiemelte: az európai integráció legfőbb vívmányai között szerepel az 1987-ben indult Erasmus-program, ezért fontos, hogy a problémák és félreértések, amelyek a felsőoktatással összefüggésben az Erasmus+ program kapcsán megjelentek, mihamarabb, tárgyalásos úton, minden érintett fél számára megnyugtató módon rendeződjenek.

Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért és innovációért felelős államtitkára arról beszélt, hogy a nemzet megmaradásához és megerősödéséhez "jövőképes" fiatalokra van szükség, ennek záloga pedig a sikeres felsőoktatás.

Forrás: MTI; Fotó: MTVA/Bizományosi/Oláh Tibor

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.