Pesti Srácok

Prigozsin mellé állt Szergej Szurovikin vezérezredes, amiért úgy néz ki, le is tartóztatták

Prigozsin mellé állt Szergej Szurovikin vezérezredes, amiért úgy néz ki, le is tartóztatták

A Sky News arról ír, hogy Szergej Szurovikin vezérezredest – aki nem mellesleg az orosz hadsereg második számú parancsnoka – letartóztatták orosz médiajelentés szerint. Az egyik forrás úgy fogalmazott, hogy Szurovikin a Wagner-főnök Jevgenyij Prigozsin mellé állt, ezért „tökön ragadták”.

A Sky News szerint az orosz védelmi minisztériumhoz közel álló források a The Moscow Timesnak beszéltek a letartóztatásról – bár hivatalosan nem jelentették be. Hangsúlyozták: orosz katonai bloggerek már korábban pedzegették Szurovikin letartóztatását a Prigozsin-lázadás miatt, akit szombat óta nem is láttak.

Forrás: Mandiner; Fotó: Twitter

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.