Pesti Srácok

Latorcai Csaba: a kereszt nemcsak vallási jelkép, de igazodási pont is

Latorcai Csaba: a kereszt nemcsak vallási jelkép, de igazodási pont is

A kereszt nem csupán szimbólum, nemcsak vallási jelkép, hanem erkölcsi, kulturális és fizikai értelemben is valóságos igazodási pont, amelynek köszönhetően a magyarság otthonra talált a Kárpát-medencében, és amelynek "köszönhetően megmaradtunk" – mondta a területfejlesztésért felelős parlamenti államtitkár, a KDNP főtitkára csütörtökön, Járdánházán, ahol a helyiek által örökbefogadott keresztet avattak fel.

A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei településen Latorcai Csaba hangsúlyozta: a "Fogadj örökbe egy keresztet!" kezdeményezés nehéz gazdasági helyzetben indult, ugyanakkor – vagy talán éppen ezért – szép számmal vannak magánszemélyek, közösségek, amelyek keresztfelújítást vállaltak.

Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség területfejlesztésért felelős parlamenti államtitkára beszédet mond a Fogadj örökbe egy keresztet! kezdeményezés keretében felújított útszéli kereszt átadásán, Járdánházán, 2023. július 13-án. Fotó: MTI/Komka Péter
PestiSracok facebook image

– mondta a politikus, a kihívások között említve a járványt, a háborút, az elhibázott európai uniós migrációs és szankciós politikát, illetve annak egész Európára kiható gazdasági következményeit. Az államtitkár kijelentette:

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

Fokozódó nemzetközi helyzet, fokozódó hazaárulás

Vezércikk február 21.
Nehéz elképzelni, hogy zsinórban kétszer is nagy szerencsénk legyen a baloldal személyzeti politikájával. Előbb idevezényeltek egy hibbant, monomániás prédikátort, hogy legyőzze a Fideszt, majd amikor vele kudarcot vallottak, akkor a következő projektre kiválasztották azt a figurát, akinél betegebb pszichéjű nyomorultat elképzelni is nehéz. Magyar Péter varázsa már jó ideje kopik, a láncait letépő őrültre rá kellett küldeni a tartótisztjét is, hogy vigyázzon rá, most pedig a jelek szerint olyan hazaárulást hozott össze a deep state magyarországi irodája és az üdvöskéjük, hogy azt még egy kis időbe telik feldolgoznunk.