Pesti Srácok

A brit kormány határozottan fellép a nemsemleges mosdók ellen

A brit kormány határozottan fellép a nemsemleges mosdók ellen

Beszállt a gendervitába a brit kormány, amely bejelentette, határozottan fellép a nemsemleges mosdók ellen -írja a Magyar Nemzet. Rishi Sunak kormányfő ragaszkodik hozzá, hogy minden egyes új épületben legyen külön női és férfi mosdó. Az új törvényi szabályozás azt is előírná, hogy a tanárok jelezzék a szülőknek, ha a gyerekük nemet szeretne változtatni.

Beszállt a gendervitába a brit kormány, amely bejelentette, határozottan fellép a nemsemleges mosdók ellen. London mégpedig ragaszkodik hozzá, hogy minden egyes új épületben legyen elválasztva a női és a férfi mosdó, ezt jogszabálymódosítással írná elő.

Jön a változás az iskolákban is

A kormány továbbá arra készül, hogy új iránymutatást adjon az iskoláknak a transzkérdésekről. Az új törvényben várhatóan arra szólítanák fel az igazgatókat, hogy konzultáljanak a szülőkkel, ha gyermekük arról beszél, hogy másik nemre szeretne áttérni. Rishi Sunak kormányfő ezzel egyértelművé tette, hogy részt vesz a kultúrharcban, vagyis hajlandó szembeszállni a transzneműeket védő csoportokkal. Úgy véli, a közös mellékhelyiségek használata magánéleti aggályokat vet fel azokban a nőkben, akik emiatt hátrányos helyzetben érzik magukat.

PestiSracok facebook image

– állt ki a miniszterelnök mellett Kemi Badenoch, nőügyekért és egyenlőségért felelős miniszter.

Eközben a transzneműek mellett kiálló csoportok azzal védekeztek, hogy az LMBTQ-közösség tagjainak kialakított mosdók segítenek leküzdeni a diszkriminációt.

Alacsony a nemsemleges létesítmények támogatottsága

Nagy-Britanniában mindössze a lakosság negyven százaléka gondolja úgy, hogy a transznemű embereknek meg kellene engedni a nemsemleges létesítmények használatát, például a nyilvános illemhelyekét, amelyek megfelelnek a választott nemüknek – derült ki az Ipsos közvélemény-kutató intézet felméréséből.

A szigetországban minden harmadik ember úgy gondolja, hogy a transzneműek nem részesülnek hátrányos megkülönböztetésben.

Forrás: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.