Pesti Srácok

Nemrég még el akarták gáncsolni a rendezvényt, most pedig a stadionban pózol Karácsony és Baranyi

Nemrég még el akarták gáncsolni a rendezvényt, most pedig a stadionban pózol Karácsony és Baranyi

Két éve még az atlétikai vb ellen hergelt Karácsony, sőt, azzal kampányolt, hogy leállítja az atlétikai stadion építését. A főpolgármester nem is olyan rég még azt jelentette be, a Fővárosi Közgyűlésnek azt javasolja majd, hogy Budapest vonja vissza a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez szükséges hozzájárulását. Szövetségese, Ferencváros polgármestere szintén a sportesemény és az atlétikai stadion ellen uszított, és azt mondta, hogy "egy atlétikai stadion építését minden eszközzel akadályozni fogom". Most pedig mégis ott vannak. Pózolnak, próbálják begyűjteni a lájkokat, és most valamiért nincsen gondjuk a stadionokkal sem. Milyen érdekes.

Emlékezetes: Karácsony Gergely az elmúlt hetekben is azzal fenyegetőzött még, hogy a megnyitó napján tüntetést szervez az atlétikai stadion elé, ha a kormány nem fizeti ki az Egészséges Budapest Program forrásainak fennmaradó részét. Baranyi Krisztina az atlétikai világbajnoksággal szembeni ellenszenve nem szűnt meg annak ellenére sem, hogy saját kerülete teljesen állami forrásból gazdagodott a sok milliárdos létesítménnyel, sőt, azzal fenyegetőzött, hogy ha nem kapnak pénzt, akkor a világbajnokság ideje alatt állhat le a tömegközlekedés Budapesten. Aztán minden megváltozott. Az elmúlt hetekben Baranyi Krisztina már tiszteletjegyeket kért az államtól a világ egyik legnézettebb sporteseményére. Gyurákovics Andrea arra szólított fel, hogy ajánlják fel a belépőket kerületi rászoruló családoknak. A politikus szerint álságos a polgármester viselkedése.

Érdemes a Baranyi Krisztina Facebook-posztja alatti kommenteket is olvasgatni, hiszen ebből kiderül, hogy a magyar embereket nem lehet átverni, pontosan tudják, hogy megint hazudtak Karácsonyék.

PestiSracok facebook image

– írja egy felháborodott budapesti, és ez még az egyik legfinomabb hozzászólás a sok közül...

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!