Pesti Srácok

Olyan tereket követel vissza a főpolgármester, amelyeknek gondatlan gazdája volt

Olyan tereket követel vissza a főpolgármester, amelyeknek gondatlan gazdája volt

A főváros visszaköveteli a Podmaniczky, a Vörösmarty és a Széchenyi teret, valamint a József Attila utcát, amelyeket a bíróság szerint "a kormánypárti kétharmad alkotmányellenesen vett a Fővárosi Önkormányzattól" - írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán kedden. Arról azonban a főpolgármester már hallgat, hogy a tereknek gondatlan gazdája volt, az V. kerület látta el a karbantartási feladatokat önköltségen, a belőlük származó forrásokra viszont rátette volna a kezét a főpolgármester.

A főpolgármester közölte, beadványuk alapján a Fővárosi Törvényszék a tereket "einstandoló" törvény megsemmisítését kéri az Alkotmánybíróságtól.

A Széchenyi tér visszaadása különösen fontos és sürgős lenne - emelte ki Karácsony Gergely, megjegyezve, "a felújított Lánchidat a korábbinál sokkal jobban meg lehet gyalogosan közelíteni, a forgalomcsillapított hídon - a járdára kényszerülő bringások és rolleresek nélkül - igazi élmény a séta".

PestiSracok facebook image

- fogalmazott posztjában a főpolgármester, hozzáfűzve, a híd forgalomcsillapítása lehetővé teszi a teret jelenleg leuraló körforgalom megszüntetését és egy zöld, sétálós park létrehozását.

A főváros megbízásából hamarosan elkészülhetnének a Széchenyi tér tervei,

- írta a főpolgármester, hozzátéve:

de akkor miért nyúlták le?

Karácsony Gergely jelezte: ha visszakapják a teret, akkor befejezik a tervezést, és európai uniós forrásból felújítják a területet.

Balogh Samu várostervező kabinetfőnök szintén kedden ugyancsak a Széchenyi tér tervezett fejlesztéséről posztolt, látványterveket is mellékelve.

A főpolgármester azonban arról nem ír, hogy az V. kerületre hárította a terek tisztántartását és karbantartását, ugyanakkor a belőlük származó forrásokra (például a Vörösmarty téri karácsonyi vásár) már igényt tartana.

Forrás: MTI, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!