Pesti Srácok

Tarthatatlan a migránshelyzet Ipolyságon

null

Ipolyságban az elmúlt napokban megtöbbszöröződött az illegális határátlépők száma. Az Alsó-Ipoly-menti polgármesterek ezért közös fellépést sürgetnek.

A fokozódó migránsáradatra hívták fel a figyelmet a felvidéki Ipolyságban. Csak az elmúlt napokban 100–120 illegális menekült érkezett napi szinten az egyes Ipoly menti falvakba – derült ki a Felvidék.ma beszámolójából. A helyi lakosság védelme érdekében is közös fellépést sürgetnek az Alsó-Ipoly-menti magyarországi és szlovákiai községek vezetői. A polgármesterek felhívták a figyelmet, hogy

Forrás: Facebook
PestiSracok facebook image

Kiemelték, hogy a fentiek mellett egészségügyi kockázatottal is számolni kell, ugyanis szerintük a Közel-Keletről érkező menekültek különböző, nálunk ismeretlen betegségeket is terjeszthetnek.

Kerestük Ipolyság polgármesterét, Zachar Pált a helyzettel kapcsolatban; amint választ kapunk, közöljük portálunkon.

Forrás: felvidek.ma; Fotó: Facebook