Pesti Srácok

Tuzson Bence: az uniós választások legfőbb tétje, hogy merre fog elindulni Európa

Tuzson Bence: az uniós választások legfőbb tétje, hogy merre fog elindulni Európa

A jövő évi európai parlamenti választás egyik legfőbb tétje, hogy merre fog elindulni Európa – hangsúlyozta Tuzson Bence igazságügyi miniszter szombaton, Szabadkán. A miniszter szerint választóvonalhoz érkeztünk, és az a kérdés, hogy milyen lesz a jövő Európája.

– fejtette ki. Mint mondta: a magyar kormány meggyőződése az, hogy "erős nemzetekre épülő Európát lehet csak felépíteni". Hozzátette: az alapító atyák is nemzetekre épülő Európát képzeltek el.

PestiSracok facebook image

– részletezte. Úgy folytatta: Magyarország érdeke az, hogy "az együttműködés tovább folytatódjon Európában, és az erős nemzetekre épülő Európa erősödjön tovább, és ne az történjen, hogy diktátumokat fogalmaztunk meg az országgal szemben, mert ez tényleg szét fogja verni Európát". Az igazságügyi miniszter véleménye szerint nem fogyatkozik, hanem inkább növekszik azoknak az országoknak a száma, amelyek fontosnak tartják a szuverenitás kérdéseit, mert "egyre-másra találkoznak olyan esetekkel, amikor az ő szuverenitásukat is megsérti egy-egy döntés".

– magyarázta. A miniszter beszélt a Szerbia és Magyarország közötti igazságügyi együttműködésekről is.

– hangsúlyozta. Hozzátette: eddig is több olyan egyezmény létezett, amely a két ország igazságügyi kapcsolatát erősítette, de a jövőben még több ilyenre lesz szükség. Magyarázata szerint ahhoz, hogy a régió versenyképességét növelni lehessen, a jog területén is növelni kell a versenyképességet.

– részletezte. Tuzson Bence szerint a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) rendkívül nagy feladatot végzett el az utóbbi időszakban, hogy a Magyarország és Szerbia közötti kapcsolatok tovább fejlődjenek.

– szögezte le a tárcavezető.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Molnár Edvárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!