Pesti Srácok

szabadka

Mengyán Albert a délvidéki eseményekről a PS-nek: "Van, hogy barátságban is oda kell csapni az asztalra"

‎PS Riport 2023 szeptember 6.
Mengyán Albert fiatal orvos, topolyai képviselő, influenszer is megosztotta a közösségi oldalán a fotót az összetört magyar Szabadka-feliratokról. Azt írta a kép mellé: "Csúcson a szerb–magyar barátság..." Később egy másik posztban megmutatta, hogy bezzeg Magyarországon soha senkinek nem jutott eszébe megrongálni, lefesteni a déli területeken kihelyezett szerb településtáblákat. "Két nemzet viszonya abból áll, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Nem elég, ha csak az egyik akarja a barátságot!" – mondta. Az elmúlt napokban szerb politikusok egymás után ítélték el a magyarellenes vandálkodást és utasították vissza a provokációt, amely rendkívül káros a jelenlegi szerb–magyar jóbaráti kapcsolatra. Mengyán Albert többet vár. "Egyelőre diplomáciai oda-vissza mondogatások vannak. Azt várnánk, hogy valaki lépjen is a tettek mezejére. Elvárható, hogy a megrongált feliratokat ne mi, magyarok hozzuk helyre, hanem azok, akik elkövették, és nyilvánvaló, hogy a tettes a szerbek közül való. Azon kívül kapják el az elkövetőket és büntessék meg őket. Mert eddig mindenki, aki ilyet csinált, az nagyjából büntetlen. Tudják, hogy szabadon lehet garázdálkodni. A magyarok úgyis hallgatnak. Hát nem szeretnénk tovább hallgatni" – mondta Mengyán a PS-nek. Az orvos, influenszer a déli határnál zajló eseményekről is osztja az érintett településeken élők aggodalmát és kritikáját, miszerint a politika elárulta és magukra hagyta őket.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!