Pesti Srácok

A II. kerület MSZP-s polgármesterének sem tetszik, hogy Karácsony Gergely szabálytalanul közlekedik

A II. kerület MSZP-s polgármesterének sem tetszik, hogy Karácsony Gergely szabálytalanul közlekedik

Őrsi Gergely, a II. kerület szocialista polgármestere több posztot is szentelt annak, hogy Kern András színművész szabálytalanul állt meg az autójával, sőt, ezekben a bejegyzésekben „tahóparkolónak” nevezte Kern Andrást. Mivel Karácsony Gergely is bebizonyította, hogy tesz a közlekedési szabályokra, a Bors az ő tetteiről is megkérdezte Őrsit. A polgármester a főpolgármester kihágásaira azért nem reagált ilyen hevesen, de kifejezte nemtetszését a szabálytalankodással kapcsolatban, mert szerinte inkább példát kellene mutatni.

Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere válaszolt a Bors levelére, amelyben arról kérdezték, hogy „tahóparkolónak” nevezi-e a járdán parkoló Karácsonyt Gergelyt is, miután néhány napja több posztot szentelt annak, hogy Kern András szabálytalanul állt meg autójával. Őrsi ezekben a posztokban nyilvánosan „tahóparkolónak” nevezte a művészt. A Bors megkérdezte a kerületi polgármestert, hogy ez a jelző most vonatkozik-e Karácsony Gergelyre is? A válaszban az állt:

Bár a polgármester kimondta a lényeget, végül nem nevezte tahóparkolónak Karácsonyt és még mentegette is egy kicsit. Ott pedig egyenesen csúsztat, hogy „egyszeri botlásról” beszél, hiszen Karácsony Gergely hosszú ideje veszi tudatosan semmibe a közlekedési szabályokat.

PestiSracok facebook image

Forrás: Bors; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!