Pesti Srácok

Amikor azt hiszi az ember, hogy nincsen lejjebb, aztán rájön, hogy ott a 444

Amikor azt hiszi az ember, hogy nincsen lejjebb, aztán rájön, hogy ott a 444

Amennyiben elfogy az ihlet és a szakmai hozzáértés az újságírásban, és cikket kell írni valamiről vagy valakiről, talán az a legegyszerűbb, ha arról írunk, hogy más szerkesztőségben hogyan néznek ki a kollégák – legalábbis a 444.hu szerint. Fennállása óta talán most publikálta az említett portál a leggusztustalanabb cikkét, amelyben már sem az erkölcs, sem az emberi méltóság tiszteletben tartása nem számított. A cikkben nem másról értekeztek, mint Gábor Lászlóról, az Origo.hu főszerkesztőjéről, annak kinézetéről. Egyértelműen ki kell jelentenünk, hogy ez nem más, mint testszégyenítés, és annak legaljasabb formája, mert az említett főszerkesztőt lesifotók alapján gúnyolták ki, alázták meg emberi méltóságában, a magánélet és magánszféra megszégyenítésével.

A cikk kapcsán számtalan – főként a szakmában dolgozó – személy felháborodott, és adott hangot annak, hogy igenis van az a bizonyos határ, amelyet soha nem illik és soha nem szabad átlépni, még akkor sem, ha teljes szívből gyűlöljük a másik oldalon állót. A történteket a Magyar Nemzeti Médiaszövetség (MNMSZ) is elítélte, és megdöbbenve fogadta.

– írták a Magyar Nemzethez eljuttatott állásfoglalásukban. A Magyar Nemzeti Médiaszövetség ezért követeli, hogy a 444 szerkesztősége távolítsa el a szóban forgó cikket, és tegye egyértelművé, hogy elutasítja a megalázás és a megszégyenítés minden formáját. Felhívják továbbá a már csak papíron létező Magyar Újságírók Országos Szövetségét (MÚOSZ), hogy amennyiben tagjaik között maradt még újságíró, indítson etikai vizsgálatot az ügyben – olvasható a közleményben.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet, 444.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!