Pesti Srácok

Beperlik a legismertebb platformokat

Beperlik a legismertebb platformokat

Több tucatnyi amerikai állam vezetése perli be a Metát és a hozzá tartozó Instagramot, mert azzal vádolják a közösségi médiumot, hogy függőséget okoz és használatukkal közvetlenül hozzájárulnak a fiatalok mentális egészségének károsodásához. A keresetet 33 állam terjesztette elő a kaliforniai Oaklandben található szövetségi bíróságon.

A vád szerint az érintett platformok félrevezetik a nyilvánosságot az alkalmazásaik veszélyeiről, és szándékosan ráveszik a fiatalokat a függőséget okozó közösségi média használatára, ráadásul a Meta megsértette a 13 év alatti gyermekek körében végezhető adatgyűjtésre vonatkozó előírásokat is - írják a keresetben.

- áll a keresetben, melyben azt írják, hogy a céget csak a haszonszerzés érdekelte.

PestiSracok facebook image

- erről már a Meta ír közleményében, amelyben leszögezik, hogy a vállalat mindig is a fiatalok internethasználatának biztonságosabbá tételén fáradozott.

2021-ben közzétett dokumentumok szerint a Meta vezetése már korábban is tudta, hogy az Instagram függőséget okozhat, egyes tinilányok esetében pedig súlyosbíthatja a testképzavart. Kilenc másik állam kedden nyújthatja be a keresetét, így 42-re nőhet a pert indító államok száma. A közelmúltban több iskolai körzet és magánszemély is pert indított a TikTok, a Google és a Youtube ellen, mivel ezek használata könnyen függőséget okozhat az iskoláskorú gyermekeknél.

Forrás: MTI, fotó: MTI/EPA/Cristobal Herrera

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!