Pesti Srácok

Így néz ki az ország legmodernebb tűzoltó laktanyája

Így néz ki az ország legmodernebb tűzoltó laktanyája

Ünnepélyes keretek között október 17-én hivatalosan is átadták az új kecskeméti tűzoltólaktanyát. A város déli részén, zöldmezős beruházás keretében létesült modern épületegyüttesben a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság, a kecskeméti katasztrófavédelmi kirendeltség és a hivatásos tűzoltó-parancsnokság kapott helyet.

A létesítmény három összekapcsolt, eltérő funkciójú épületszárnyból áll. Az új laktanyában tizenhárom szerállást alakítottak ki a tűzoltók készenléti járművei számára. A szertár feletti tűzoltólaktanyában irodák, egy 24 órás szolgálatot ellátó hírközpont és szolgálati helyiségek, valamint raktározásra, tárolásra használt helyiségek kaptak helyet. A vármegyei igazgatóság és a kirendeltség helyiségeit az irodai szárnyban alakították ki, ahol egyebek mellett modern tárgyaló és ügyfélváró is készült. Az épületkomplexum harmadik szárnya a raktár.

A beruházás során fontos szempont volt a környezettudatos kialakítás, így a korszerű épület a napelemes rendszernek és a modern, talajszondás hűtő-fűtő rendszernek köszönhetően gazdaságosan üzemeltethető. Az energiahatékonyság érdekében megújuló energiaforrást, napelemes rendszert alakítottak ki.

Vitán felül rendkívül impozáns az új kecskeméti tűzoltó laktanya épülete

A Kecskeméten, az ország legnagyobb vármegyéjének székhelyén működő tűzoltó-parancsnokság tizenöt település csaknem 212 ezer lakójának, minden második Bács-Kiskun vármegyei embernek a biztonságát erősíti. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Unió 5 milliárd 366 millió 618 ezer forint vissza nem térítendő támogatásából, a Magyar Állam társfinanszírozásával valósult meg.

Kiemelt kép: Facebook
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!