Pesti Srácok

bm országos katasztrófavédelmi főigazgatóság

Letarolta az ország jelentős részét a vihar, több településen katasztrofális a helyzet – Újabb riasztás van érvényben (Fotók!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2023 augusztus 5.
Hatalmas erővel csapott le szombatra virradó éjjel az országra a vihar. Pest vármegyében garázsokat, pincéket és alagsori lakásokat árasztott el a víz, az ország több pontján áll a tömegközlekedés. Csak a főváros körüli településekről százhatvan bejelentés érkezett az éjszaka során a katasztrófavédelemhez. Közben a Liszt Ferenc repülőtér tájékoztatása szerint is komoly fennakadásokat okozott a légiforgalomban a vihar. Az ítéletidő miatt a repülőtér forgalmát 1.45 és 6 óra között fel kellett függeszteni, mert a biztonságos fel- és leszállás az időjárás miatt ellehetetlenült. Ennek következtében négy érkező járat – a Wizz Air Lisszabonból és Korfuból, a British Airways Londonból, az Air France Párizsból érkező járata – éjszaka nem tudott leszállni Budapesten, és kitérő városokban, Debrecenben, Bécsben és Belgrádban szállt le. Vas vármegyében valóságos katasztrófaállapotot okozott a vihar: Csákánydoroszlóról több családot ki kellett menekíteni. A csepeli strandot olyan csapás érte, amely miatt átmenetileg bezárnak a nyári csúcsszezonban. A csepeli strandon is súlyos károkat okozott a vihar – tájékoztatta a lakókat Borbély Lénárd polgármester Facebook-oldalán. Közben szombaton délután az Országos Meteorológiai Szolgálat hevesebb zivatarok veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki az ország középső részére, Csongrád-Csanád, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest vármegyék egyes járásaira, a Rába áradása pedig lakóházakat veszélyeztet. (Frissítjük cikkünket!)
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!