Pesti Srácok

Már az amszterdami uszodákban sem kötelező a bikinifelső viselése

Már az amszterdami uszodákban sem kötelező a bikinifelső viselése

Nem kötelező a bikinifelső viselése, mindenki számára engedélyezett a félmeztelen úszás és a napozás Amszterdam uszodáinak medencéiben és a csatornákban, valamint mindenütt, ahol az úszás és a fürdés megengedett – jelentette az NLTimes című angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.

Májusban Ilana Rooderkerk városi tanácsnok arra szólította fel az amszterdami városvezetést, hogy követve Berlin példáját, szüntesse meg a bikinifelső kötelező viselését a nyilvános fürdőhelyeken – emlékeztetett a hírportál. Sofyan Mbarki, Amszterdam város gazdasági ügyekért, valamint sportért és a munkaerőpiaci integrációért felelős polgármester-helyettese azt ígérte, hogy megvizsgálja a vonatkozó jogszabályokat. Mbarki szerdán jelentette be, hogy a bikinifelső nélküli úszás és napozás engedélyezéséhez nincs szükség jogszabályi módosításra.

– fogalmazott Mbarki, majd hozzátette: Amszterdam tehát az egész Hollandiában érvényes szabályt követi. Elmondta továbbá: felhívták az uszodák vezetőségének figyelmét az érvényes jogszabályra, és emlékeztették őket arra, hogy a bikinifelső viselése október 4-től nem tehető kötelezővé.

PestiSracok facebook image

Az elmúlt években a nők több európai városban is kiálltak a félmeztelen úszáshoz és napozáshoz való jogukért. A hírportál emlékeztetett arra: a nyolcvanas évek Hollandiájában még teljesen természetes volt, hogy a nők félmeztelenül úsztak. Ez a szokás azonban a társadalmi normák változásával háttérbe szorult.

Sofyan Mbarki közölte még: továbbra sem valószínű, hogy a városi uszodákban a nők bikinifelsők nélkül úsznak majd. Az uszodák és fürdőhelyek látogatói megosztottak e kérdésben – tette hozzá a holland hírportál.

Forrás: MTI; Fotó: Vietnam Times

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!