Pesti Srácok

Putyin ismét egy kemény üzenetet küldött a világnak

null

A világ megszabadul egyes országok diktatúrájától, amelyek megpróbálnak másokat gazdasági rabságba taszítani – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán, a dél-oroszországi Szíriusz központban, a III. pénzügyi biztonsági nemzetközi olimpián.

– hangoztatta az orosz államfő. Putyin a világ fizetőeszközeinek jelenlegi rendszerét pénzügyi piramishoz hasonlította, amelynek csúcsán egyes országok vezetői állnak. Mint mondta, ez nem felel meg az emberiség többsége érdekeinek. Kitért az ázsiai és közel-keleti központi bankok projektjére is, amely lehetővé teszi a digitális valuták kibocsátását és cseréjét.

PestiSracok facebook image

– hangoztatta. A Kommerszant című lap emlékeztetett, hogy Putyin a szeptember 29-i orosz–latin-amerikai konferencián kijelentette: a nemzetközi pénzügyi rendszer az "aranymilliárd" érdekei szerint épült ki, és a fejlődő országok modern hitelkötelezettsége az "úrbér" és a "hadisarc" formáját öltötte.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Alekszej Nyikolszkij

Ajánljuk még