Pesti Srácok

Szlovákiában is gurultak az amerikai dollárok – A helyi nagykövet még Facebook-oldalakat is letiltatott

Szlovákiában is gurultak az amerikai dollárok – A helyi nagykövet még Facebook-oldalakat is letiltatott

A szlovákiai választások előtt az egyik liberális lap megjelentetett egy interjút az ottani amerikai nagykövettel. Ebben Gautam A. Rana elismerte, hogy több millió dollárral kente meg az Amerika-barát politikusokat, valamint tiltatta le a neki nem tetszők közösségi oldalait.

A nagykövet bevezetőként leszögezte, hogy ő hisz a dia­lógusban, mert szerinte nyíltan kell fogadni azokat, akiknek más a véleményük, meg kell érteni, hogy miért vannak azon a véleményen, amin vannak, nem pedig leírni őket, mint valami dezinformáció áldozatait.

A nagykövet elégedetten elárulta, hogy ötmillió dollárt adott a szlovák hadügyminisztériumnak az orosz befolyás elleni küzdelemre.

Az ötmillió zöldhasú Jaroslav Nad hadügyminiszter reszortjához került, aki arról volt ismeretes, hogy amerikai parancsra olyan meggyőződéssel ürítette ki a szlovák fegyverraktárakat és küldte el az ország minden valamit is érő védelmi eszközét Ukrajnának. Érdekes, hogy pont ugyanaz a garnitúra, amelyik hónapokkal korábban még azzal ijesztgette a szlovák jónépet, hogy magyar invázió készül a Felvidék ellen.

PestiSracok facebook image

Rana nagykövet azzal is eldicsekedett, hogy a civil szférával, vagyis a Soros-szervezetekkel konzultálva kapcsolatba lépett a Google és a Facebook amerikai techóriásokkal, hogy megszűrjék az általuk dezinformációnak ítélt tartalmakat. Így zárolták például a szeptemberi választásokban győzedelmeskedő Smer–SD párt egyik parlamenti képviselőjének, Lubos Blahának a Facebook-oldalát is. A nagykövet szerint erre azért volt szükség, mert Blaha hazudozott és dez­információt terjesztett.

– írja az esetről a Magyar Nemzet.

Magyar Nemzet; Fotó: MTI/AP/Darko Bandic

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.