Pesti Srácok

Azonnali hatállyal felmentették L. Simon Lászlót a Magyar Nemzeti Múzeum éléről – Reagált a menesztett igazgató (Frissítve!)

Azonnali hatállyal felmentették L. Simon Lászlót a Magyar Nemzeti Múzeum éléről – Reagált a menesztett igazgató (Frissítve!)

Csák János kulturális és innovációs miniszter közölte L. Simon Lászlóval, hogy azonnali hatállyal megszünteti munkaviszonyát – derült ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium közleményéből. Az indoklás szerint a főigazgató olyan magatartást tanúsított, amely a munkaviszonya fenntartását ellehetetlenítette. A hírre közösségi oldalán reagált L. Simon, aki közölte: a döntést tudomásul veszi, azonban elfogadni nem tudja azt.

Csák János miniszter mint a munkáltatói jogkör gyakorlója a mai napon átadta L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója munkaviszonyának megszüntető okiratát. A miniszter indoklásában kifejtette, hogy mivel a főigazgató az intézménytől elvárható jogkövetést elmulasztotta, azt érdemben felhívásra sem teljesítette. A Kulturális és Innovációs Minisztérium elismeri L. Simon László korábbi érdemeit a kulturális területen végzett tevékenysége során.

Az ügy előzménye az lehet, hogy L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója múlt héten tréfásan megköszönte Dúró Dórának, a Mi Hazánk elnökhelyettesének, hogy nagyon jó reklámot csinált a múzeumnak és a World Press Photo kiállításnak a legutóbbi akciójával. Dúró Dóra, a Mi Hazánk elnökhelyettese törvényességi felügyeleti eljárás lefolytatását kérte Csák János minisztertől a Nemzeti Múzeumban megtekinthető Nemzetközi Sajtófotó Kiállítás tartalma miatt, ugyanis az állítása szerint sérti a gyermekvédelmi törvényt, mert a kiállítás egyik fotósorozata LMBTQ-embereket ábrázol, ezért kezdeményezték, hogy 18 éven aluliak ne látogathassák a kiállítást.

Reagált a menesztett igazgató

PestiSracok facebook image

A hírre közösségi oldalán reagált L. Simon, aki közölte: a döntést tudomásul veszi, azonban elfogadni nem tudja azt.

– írja posztjában a volt igazgató.

Forrás: Kulturális és Innovációs Minisztérium; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!