Pesti Srácok

Emberrablókat kapcsolt le a TEK (Videó)

Egy monorierdei házban életveszélyes fenyegetéssel és emberrablással próbálta behajtani vélt tartozását három férfi. Az elkövetők elfogásában a Terrorelhárítási Központ is részt vett.

Rendőrségi elfogatóparancs volt érvényben az ellen a 46 éves férfi ellen, akit a monori körzeti megbízottak fogtak el egy albertirsai címen október 31-én hajnalban – írja az ATV. L. Józsefet bilincselve állították elő, így törölhetővé vált a Budapest Környéki Törvényszék emberkereskedelem miatt kibocsátott elfogatóparancsa is. A vármegyei vizsgálók másfél hónappal ezelőtt egy zsarolás gyanújával kezdődött büntetőeljárást vettek át, majd átminősítették emberrablássá.

A gyanú szerint ugyanis K. Gyula, V. Titusz és L. József egy monorierdei házban veréssel és fenyegetéssel próbált behajtani egy vélt tartozást. Az áldozatot egész éjszaka terrorizálták: feldarabolással fenyegették, miközben vágóeszközökkel hadonásztak. Másnap reggel engedték el áldozatukat azzal a feltétellel, hogy délig vissza kell fizetnie a követelt pénzt. Azzal feltétellel, hogy elássák, ha nem teljesíti a tartozását.

A rendőrök először K. Gyulát fogták el, 43 éves társát a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységei bilincselték meg október derekán. A napokban pedig a monori körzeti megbízottak állították elő a bűnszövetség utolsó, még szökésben lévő tagját, L. Józsefet. A vármegyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya emberrablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja az eljárást.

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV; Fotó: Police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!