Pesti Srácok

Ezek a legkevésbé LMBTQ-barát amerikai városok

Ezek a legkevésbé LMBTQ-barát amerikai városok

Az Egyesült Államokban egy kutatást végeztek, hogy kiderítsék, mely települések a legbefogadóbbak az LMBTQ-mozgalom tagjaival szemben. Azonban mint minden felmérésből, egyúttal az is kiderült, hogy melyek azok a városok, amiket jobb, ha egy érzékenyebb mozgalmár elkerül, ahogy egyszersmind az is, hogy az amerikaiak 38 százaléka még mindig úgy gondolja, hogy a házassághoz kell egy férfi és egy nő.

A közelmúltban elfogadott LMBTQ-ellenes törvények aláhúzták annak sürgető szükségességét, hogy megvizsgáljuk, melyek a leginkább LMBTQ-ellenes városok Amerikában, mivel sok LMBTQ-amerikai bejelentette, hogy elfogadóbb városokba, államokba, sőt, országokba költözik – írja a Clever kutatása alapján a Mandiner. A Human Rights Campaign egyenesen „szükségállapotot” hirdetett az LMBTQ-amerikaiak számára, és országos figyelmeztetést és útmutatót adott ki, ami szerintük rávilágít a közösség folyamatos küzdelmeire. A listázást magyarázó cikk szerint egy korábbi kutatásukból az is kiderült, hogy az amerikaiak 38 százaléka még mindig ellenzi az azonos neműek házasságát, ami – mint fogalmaznak – „kijózanítóan emlékeztet arra, hogy az egyenlőségért folytatott harc még messze nem ért véget”.

A „legkevésbé elfogadó” amerikai városok teljes listája a következő:

PestiSracok facebook image

A kutatás eredményei alapján a Clever megállapította: a rangsor legaljára került városok jellemzően azokból az államokból kerülnek ki, ahol „egyébként is a legnagyobb az egyenlőtlenség”, és a legáltalánosabban elterjedt a homo- és transzfóbia.

Forrás: Mandiner; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!