Pesti Srácok

Kazahsztán és Franciaország elnöke a stratégiai partnerség fejlesztésének kilátásairól tárgyalt

Kazahsztán és Franciaország elnöke a stratégiai partnerség fejlesztésének kilátásairól tárgyalt

Kazahsztán és Franciaország elnöke a stratégiai partnerség fejlesztésének kilátásairól és a gazdasági együttműködés elmélyítéséről tárgyalt szűk körben, szerdán a kazah fővárosban.

A kazah elnöki hivatal sajtószolgálata szerint Kaszim-Zsomart Tokajev kazahsztáni és Emmanuel Macron francia államfő megbeszélésén különös figyelmet fordított a politikai párbeszéd megerősítésére, a kereskedelmi és gazdasági, befektetési, energetikai, közlekedési és logisztikai, kulturális és humanitárius együttműködés elmélyítésére. A közlemény szerint Tokajev megjegyezte, hogy a Kazahsztán és Franciaország közötti kölcsönhatás dinamikusan fejlődik, azonban további lendületet kell adni neki. Szavai szerint Franciaország Kazahsztán kulcsfontosságú és megbízható partnere az Európai Unióban, valamint a köztársaság gazdaságának egyik legnagyobb befektetője. Válaszában Macron méltatta a két ország közötti kapcsolatokat, egyben megköszönte a meghívást.

– mondta. Szólt arról, hogy a látogatást követően olyan szerződések aláírását tervezik, amelyek új szintre emelik a két ország közötti stratégiai és gazdasági kapcsolatokat. Hangsúlyozta, hogy Kazahsztán stratégiai jelentőségű a transzkaszpi-tengeri nemzetközi közlekedési útvonal (TMTM) fejlesztése szempontjából. Macron ezt már a kibővített formátumú megbeszélései során fejtette ki.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

A francia államfő szerdán érkezett hivatalos látogatásra Kazahsztánba.

Forrás: MTI; Fotó: EPA/KAZAKHSTAN PRIME MINISTER PRESS SERVICE

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!