Pesti Srácok

Putyin: Oroszország agressziónak fogja tekinteni a belső viszály külső provokálását

Putyin: Oroszország agressziónak fogja tekinteni a belső viszály külső provokálását

Oroszország agressziónak fog tekinteni minden olyan külső provokációt, amelynek célja a vallások és etnikumok közötti belső konfliktusok szítása – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök az Orosz Népi Világtanács 25. kongresszusának keddi ülésén megtartott beszédében.

Kijelentette: az orosz vezetés "ennek megfelelően fog reagálni" az ilyen "kívülről érkező beavatkozásra". Azzal vádolta a Nyugatot, hogy Oroszország feldarabolására és kifosztására törekszik.

– hangoztatta az elnök.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Putyin. Az elnök meglátása szerint a Nyugatnak "nincs szüksége egy olyan nagy, soknemzetiségű országra, mint Oroszország", mert a kultúrák és etnikumok sokszínűsége és egysége "egyszerűen nem illik bele a nyugati rasszisták és gyarmatosítók logikájába".

– mondta Putyin.

– hangoztatta. Az orosz elnök szerint a szuverenitás Oroszország számára mindenekelőtt az állam és a nép szabadságát jelenti. Kifejezte meggyőződését, hogy az ország szuverenitásáért, az "igazságért" folytatott küzdelem nemzeti-felszabadító jellegű, mert, mint mondta, megvédi az oroszok biztonságát és jólétét, "azt a legfőbb történelmi jogot, hogy Oroszország erős, független hatalom, ország–civilizáció legyen". Gondolatmenete szerint éppen Oroszország, az orosz világ az, amely, ahogyan annyiszor a történelem folyamán, elzárta az útját azoknak, "akik ma világuralomra, kizárólagosságra tartanak igényt". Állítása szerint az Oroszországi Föderáció nemcsak a saját, hanem az egész világ szabadságáért küzd. Kifejezte meggyőződését, hogy ma már a "világ többsége" számára világos, hogy az egyetlen hegemón diktatúrája omladozóban van és "egyszerűen veszélyes másokra nézve". Érvelése szerint Oroszország "most élen jár egy igazságosabb világrend kialakításában".

– mondta az orosz elnök.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Kreml/Szputnyik/Valerij Sarifulin

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!