Pesti Srácok

Tóth Edina: az európai jobboldal összefogásával elérhető, hogy ne menjen tönkre az autóipar

Tóth Edina: az európai jobboldal összefogásával elérhető, hogy ne menjen tönkre az autóipar

Az Európai Bizottság az európai baloldallal együtt a gépjárművek károsanyag-kibocsátásának olyan mértékű csökkentésre tett javaslatot, amely teljes mértékben tönkretette volna az autóipart, azonban jobboldali összefogással az Európai Parlamentben sikerült olyan szöveget elfogadni szakbizottsági szinten, amely által ez elkerülhető – mondta Tóth Edina, a Fidesz uniós parlamenti képviselője szerdán.

A képviselő az úgynevezett Euro 7 rendelettervezettel kapcsolatban nyilatkozott, amelynek célja, hogy új szabályokat és normákat határozzon meg a gépjárművek károsanyag-kibocsátására vonatkozóan. Mint mondta, a bizottság és az EP baloldalának javaslata ahhoz vezetne, hogy tönkremegy az európai autóipar, gyárakat kellene bezárni, a gépjárművek ára megemelkedne, pluszköltségeket hárítva az állampolgárokra. Tóth Edina hangsúlyozta: sikerült elérni, hogy az Euro 7 rendeletet 2030-tól alkalmazzák, addig pedig az Euro 6-os normák maradnak hatályban. A tagállami kormányokat tömörítő tanácsban, nyolc tagállam – köztük Magyarország – aggályait követően már megállapodtak, hogy a személygépkocsik és könnyű haszongépjárművek esetében visszatérnek az Euro 6-os normákhoz.

– mutatott rá. A politikus szerint igen fontos, hogy ebben a kérdésben az európai jobboldal összefogott, és a bizottsági és a baloldali javaslat ellen egységesen lépett fel, így sikerült megvédeni az autógyártást, ami egy nagyon fontos ágazat Kelet- és Közép-Európában. Tóth Edina elmondta, hogy az Európai Parlament mai plenáris ülésén megvitatják a rendeletet, majd csütörtökön szavaznak róla.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki. A képviselő úgy véli: az európai baloldal nem adja fel azt a valóságtól elrugaszkodott zöld ideológiát, amelyet a gyakorlatban lehetetlen kivitelezni.

– húzta alá a fideszes képviselő.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!