Pesti Srácok

Ajándékcsomaggal segíti a kárpátaljai fiatalokat az Emberi Méltóság Tanácsa

Ajándékcsomaggal segíti a kárpátaljai fiatalokat az Emberi Méltóság Tanácsa

Az Emberi Méltóság Tanácsa 1650 ünnepi ajándékcsomaggal segíti a nehéz helyzetben élő kárpátaljai fiatalokat. Az adományt hétfőn, Budapesten adta át a szervezet a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) vezetőjének.

– mondta Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsa alapító elnöke. A több millió forint összértékű ajándékcsomagokat a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke, Brenzovics László vette át. A csomagokban írószer, táska, használati tárgy, játék és tisztasági eszköz egyaránt szerepel. Mint Lomnici Zoltán fogalmazott, szeretnék elérni, hogy mindazok, akik kényszerűségből elhagyták szülőföldjüket, visszatérhessenek. Hozzátette: mindannyiunk közös ügye segíteni, ha bármelyik nemzetrész nehéz helyzetbe kerül. Nagyon fontosnak nevezte, hogy az állami támogatás mellett a civilek is jelen legyenek a kárpátaljai magyarok segítésében.

Brenzovics László, a KMKSZ elnöke arról beszélt az eseményen, hogy az Emberi Méltóság Tanácsa egy évvel ezelőtt is jelentős adománnyal segítette a kárpátaljai tanuló ifjúságot.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott az elnök. Kitért arra, hogy a magyar kormány az elmúlt időszakban szociális támogatást nyújt a kárpátaljai tanároknak, orvosoknak, a kultúra területén dolgozóknak, és emellett a magyar iskolákban tanulók szülei is részesültek ebben. Megemlítette azt is, hogy a különböző társadalmi szervezetek szintén igyekeznek segíteni a kárpátaljai magyarságon.

– tette hozzá.

Szunai Miklós, az Emberi Méltóság Tanácsa ügyvezető főtitkára kiemelte: a Kárpát-medencében élő magyarság mindig jó barátságban volt az ott élő népekkel, napjainkban azonban nincs meg a kellő harmónia.

– mondta.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!