Pesti Srácok

Fidesz–KDNP: Karácsonyék teljesen kiürítették a főváros kasszáját

A ma elfogadott fővárosi költségvetés egyértelművé tette, hogy Karácsonyék teljesen kiürítették a főváros kasszáját – fogalmazott Budapest konzervatív frakciója az elfogadott költségvetésről. Mint kiemelték, a Tarlós István által átadott 214 milliárdos megtakarításnak nyoma sincs, Budapestet eladósították.

Wintermantel Zsolt, a budapesti Fidesz-frakció vezetője Facebook-videóban is reagált a főváros költségvetésének elfogadására, kifejtve: „ez a költségvetés az alkalmatlanság költségvetése”. Mint kifejtette, soha nem látott méretű adóbevétele lesz jövőre a fővárosnak, több mint 300 milliárd forintnyi iparűzési adóval gazdálkodhat, ami duplája annak, amivel Tarlós István az utolsó teljes évében gazdálkodhatott, ráadásul reálértéken is sokkal magasabb összeg. Ennek ellenére mégis adósságban van a város, és még sincs egyetlenegy jelentős fejlesztés sem a költségvetésben.

– fogalmazott, hozzátéve:

PestiSracok facebook image

V. Naszályi Márta fegyelmi tárgyalása fontosabb volt

Mint ismert, szerdán elfogadta a fővárosi önkormányzat jövő évi költségvetését a Fővárosi Közgyűlés, amely a 2024-es büdzsében a bevételi és kiadási főösszeget 448 milliárd 741 millió 931 ezer forintban határozta meg. A 17 igennel elfogadott rendelet az önkormányzat költségvetési bevételét 437 milliárd 699 millió 871 ezer forintban, kiadásait 442 milliárd 647 millió 894 ezer forintban állapítja meg. Az így keletkező 4 milliárd 948 millió 22 ezer forintos hiányt az előző évek maradványának igénybevételével, belföldi értékpapírok bevételeiből, valamint bankbetétek bevételeiből finanszírozzák, a hiteltörlesztés kiadásaira 6 milliárd 94 millió 36 ezer forintot fordítanak. A Fidesz–KDNP képviselői nem tértek vissza a ülésre, amelynek elején Karácsony Gergely főpolgármester szünetet rendelt el V. Naszályi Márta (Párbeszéd), I. kerületi polgármester fegyelmi tárgyalása miatt, hogy elkísérhessék.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!