Pesti Srácok

Négyes fokozatúra emelték a terrorfenyegetettséget Hollandiában

Négyes fokozatúra emelték a terrorfenyegetettséget Hollandiában

Az ötös skálán négyes fokozatúra emelte a hollandiai terrorfenyegetettség szintjét az illetékes holland terrorelhárító ügynökség (NCTV) szerdán, miután úgy ítélte meg, hogy dzsihadista csoportok, illetve magányos elkövetők miatt "valós esély van terrortámadásra Hollandiában". Az ügynökség közölte: növekszik a dzsihadista ihletésű terrorista fenyegetés Hollandiában.

– fogalmaztak.

PestiSracok facebook image

– írták.

– hívta fel a figyelmet a holland terrorelhárító ügynökség.

A holland ügynökség évente kétszer tesz közzé értékelést az ország terrorfenyegetettségi helyzetéről. Olyan fenyegetettségi szintrendszert alkalmaz, amely jelzi a Hollandiában vagy Hollandia ellen irányuló terrortámadás esélyét. A fenyegetettségi szint értékelése során figyelembe veszi a radikalizálódás, a szélsőségesség, valamint a Hollandiát és a holland érdekeket külföldön fenyegető nemzeti és nemzetközi terrorfenyegetés általános helyzetét. Az ügynökség öt fenyegetettségi szintet különböztet meg. Az egyes a minimális szint, amikor nem valószínű terrortámadás elkövetése. A kettes a korlátozott szint, amikor kis esély van egy terrortámadásra. A hármas a jelentős szint, amikor elképzelhető egy terrortámadás elkövetése, a négyes szint pedig, amikor jelentős és valós esély van terrortámadásra Hollandiában. Az ötödik a kritikus szint, amely konkrét terrortámadás elkövetésére figyelmeztet – tájékoztatott a holland terrorelhárító ügynökség.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA-ANP/Bas Czerwinski

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!