Pesti Srácok

Szijjártó: Magyarország és Szlovákia kapcsolata még soha nem volt olyan jó, mint most (Videó)

null

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter arról számolt be szerdán, közösségi oldalán, hogy Budapesten fogadta szlovák kollégáját, Juraj Blanárt. Az egyeztetést követő sajtótájékoztatón a magyar diplomácia vezetője kijelentette: Blanár látogatása azt mutatja, hogy „a Duna mindkét oldalán nagyon komoly jelentőséget tulajdonítunk a magyar–szlovák kétoldalú kapcsolatok fejlesztésének”.

Talán nem túlzás itt az elején történelmi távlatról beszélni. Én azt gondolom, hogy Magyarország és Szlovákia kapcsolata soha nem volt olyan jó, mint most – mondta, majd leszögezte, hogy mind a két miniszterelnök, mind jómaga minisztertársával azon fognak dolgozni, hogy „ez a kapcsolat még a jelenleginél is jobb legyen”. Szijjártó szólt arról, hogy „azok a rendkívüli kihívások, amelyek körülvesznek minket, megnövelik a jószomszédi kapcsolatoknak a jelentőségét”. A külügyminiszter hozzátette, hogy két olyan kormány van most hivatalban mind Magyarorzágon, mind Szlovákiában, amelyek „a minket körülvevő világ súlyos kihívásait és az azokra adandó válaszokat is hasonlóképpen látják. Mindkét ország békét akar Ukrajnában, és mindkét ország egyetért abban, hogy nincsen megoldása az ukrajnai háborúnak a csatatéren”.

– hangzott el. Szijjártó Péter beszélt arról is, hogy Szlovákiával együtt támogatják az Európai Unió bővítését a nyugat-balkáni irányba, és kiáll a világ blokkosodása ellen.

PestiSracok facebook image

– emelte ki a tárcavezető. A magyar külügyminiszter a tájékoztatón leszögezte, hogy ameddig ezek a kormányok vannak hivatalban Pozsonyban és Budapesten, „addig Brüsszel biztos lehet abban, hogy mi el fogjuk utasítani a kötelező letelepítési kvótákat, és nem fogjuk engedni, hogy az országainkat illegális migránsok lepjék el”.

A sajtótájékoztatóról készült felvételt alább tekinthetik meg:

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.