Pesti Srácok

A Financial Times újságírója szerint nem kell megállítani a tömeges bevándorlást - Kovács Zoltán helyretette a cikk szerzőjét

null

Gideon Rachman, a Financial Times újságírója szerint a tömeges bevándorlást nem kell megállítani. Szerinte a tömeges bevándorlás nélkül ugyanúgy nem lenne „társadalmi béke”, és a bevándorlás hiánya miatt iszonyatos társadalmi és gazdasági árat kellene fizetnünk - írta közösségi oldalán Kovács Zoltán. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerint minden bevándorlót beengedni, illetve a senkit nem beengedni nem az egyedüli két lehetőség.

A Financial Times újságírója szerdai cikkében arról értekezett, hogy az az elképzelés, hogy egy migránsok nélküli nyugati világ tökéletes harmóniában élne, történelmi abszurditás. Rachman úgy fogalmazott:

Kovács Zoltán államtitkár így reagált Financial Times cikkére:

PestiSracok facebook image

Kovács Zoltán hangsúlyozta, hogy a tömeges bevándorlás elutasításának gazdasági hátrányait nem lehet pusztán feketén-fehéren szemlélni: a mindenkit beengedni, illetve a senkit nem beengedni nem az egyedüli két lehetőség. Példaként említette Magyarország új vendégmunkás szabályozását, amellyel elmondása szerint A társadalmunk és a kultúránk alapjainak feláldozása nélkül tudjuk megoldani a munkaerőhiány jelentette problémát.

A tömeges bevándorlás a probléma, nem a megoldás

Nincs univerzális bevándorlási politika. Az, ami lehet, hogy jónak tűnik Nagy-Britanniában, nem feltétlenül működik a kontinensen, fogalmazott Kovács Zoltán. Az államtitkár hozzátette:

Kovács Zoltán rámutatott, hogy Rachman két „komoly hibát” talált azzal az elképzeléssel kapcsolatosan, hogy a tömeges bevándorlást meg kell állítani. Szerinte a tömeges bevándorlás nélkül ugyanúgy nem lenne „társadalmi béke”, és a bevándorlás hiánya miatt iszonyatos társadalmi és gazdasági árat kellene fizetnünk.

- fogalmazott az államtitkár. Hozzátette:

Az államtitkár rámutatott, hogy míg Magyarország 10,8 százalékos munkanélküli rátája 2010-ben a 11. legrosszabb volt az Európai Unióban, ez a ráta 2023 harmadik negyedévében 4 százalék volt, a 7. legjobb nemzetközi összehasonlításban.

- fogalmazott Kovács Zoltán. Hozzátette, ez egy elképesztő 23 százalékos emelkedés egy olyan területen, ahol bármilyen jelentős eredmény eléréséhez általában nemzedékekre, több nemzedékre van szükség. A magyar kormány úgy gondolja, hogy a gyermekvállalás egyetlen család számára sem jelenthet anyagi hátrányt. Lehet, hogy az ilyen kezdeményezések máshol „kifejezetten sikertelenek”, de ez Magyarországon nem igaz, és nem is adjuk fel a harcot a közeljövőben.

- zárta gondolatait Kovács Zoltán.

Forrás: Facebook, Financial Times; Fotó: Facebook/Kovács

Ajánljuk még