Orbán Viktor megérkezett a Kremlbe (Cikkünk frissül)
Megérkezett a Kremlbe a magyar delegáció. A magyar-orosz megbeszélésen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is részt vesz. Orosz források szerint nagyhatalmaknak kijáró fogadtatásban részesültek a küldötteink.
Orbán Viktor miniszterelnök és Szijjártó Péter külügyminiszter magyar idő szerint péntek délelőtt megérkezett Moszkvába, az érkezésükről az első videók már napvilágot láttak. Az is kiderült, kik vesznek részt a tárgyaláson. Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök péntek délutáni moszkvai találkozóján magas rangú delegációk vesznek részt mindkét oldalról – jelentette a TASZSZ orosz hírügynökség nyomán az Index.

Az orosz telegram-csatornák több érdekességre is felhívták a figyelmet a fogadtatás kapcsán. Egyrészt a város biztonsági intézkedésein lényegesen szigorítottak, bár ez az éjszakai dróntámadás miatti elővigyázatosságból is fakadhat. Másrészt azonban a felvezető autók mennyisége, és a fogadás stílusa az orosz elemzők szerint leginkább a nagyhatalmak vezetőinek kijáró intézkedésekre emlékeztet.
Az orosz delegációban részt vesz:
- Szergej Lavrov külügyminiszter
- Jurij Usakov, az orosz elnök tanácsadója
- Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes
A magyar delegáció tagja lesz továbbá Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Lázár János építési és közlekedési miniszter, továbbá Bíró Marcell, a miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadója.
Ez az Orbán-Putyin csúcs célja
A delegációk összetétele alapján a megbeszélések várhatóan kiterjednek a külpolitikai kérdésekre (Lavrov jelenléte), az energetikai ügyekre (Novak alelnök az energetikáért felel), valamint a kétoldalú kapcsolatokra.
A találkozó időzítése különösen figyelemre méltó: mindössze órákkal azután kerül rá sor, hogy Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője megerősítette, Moszkva megkapta az Egyesült Államoktól az Ukrajnával egyeztetett béketervet.







