Pesti Srácok

A Hamász betartja a Nemzetközi Bíróság tűzszüneti határozatát, amennyiben Izrael is így tesz

A Hamász betartja a Nemzetközi Bíróság tűzszüneti határozatát, amennyiben Izrael is így tesz

Amennyiben az ENSZ hágai székhelyű Nemzetközi Bírósága tűzszünetre felszólító határozatot hoz, azt a Hamász be fogja tartani, ha Izrael is így tesz - közölte csütörtökön Oszama Hamdán, a palesztin szélsőséges szervezet libanoni irodavezetője, a politikai bizottság tagja bejrúti sajtótájékoztatóján.

Hangsúlyozta azt is: a Hamász el fogja engedni az izraeli túszok mindegyikét, ha Izrael szabadon bocsátja az összes palesztin foglyot.

A Dél-afrikai Köztársaság tavaly év végén fordult a Nemzetközi Bírósághoz (ICJ) azzal a váddal, hogy Izrael népirtást követ el a számos országban terrorszervezetnek minősített Hamász ellenőrzése alatt álló Gázai övezetben, és bírósági végzést kért az izraeli hadművelet azonnali leállíttatására. A határozat kihirdetése pénteken várható.

Eközben a Gázai övezet déli részén fekvő Hán-Júnisz városában tüntetést tartottak Izrael háborúja ellen, és mindkét felet a harci tevékenység leállítására szólították fel. A megmozdulás résztvevői az elhurcolt izraeli túszok szabadon engedését is követelték a háború lezárása érdekében.

PestiSracok facebook image

A gázai palesztin egészségügyi szervek legfrissebb összesítése szerint 25 900 palesztin vesztette életét, és több mint 64 ezren sebesültek meg a Hamász 1200 emberéletet követelő október 7-i terrortámadása nyomán indított izraeli hadműveletben.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.