Pesti Srácok

A Magyar Nemzeti Médiaszövetség kiáll a balliberálisok által orosz propagandának titulált felvidéki lapok mellett

A Magyar Nemzeti Médiaszövetség kiáll a balliberálisok által orosz propagandának titulált felvidéki lapok mellett

Mintegy varázsütésre órák alatt futott végig a baloldali-liberális médiarendszeren egy, a legnagyobb szlovákiai magyar – s nem mellesleg: konzervatív – sajtóorgánumokat oroszbarát propagandával vádoló „elemzés” - emlékeztet a Magyar Nemzeti Médiaszövetség közleményében.

A Médiaszövetség honlapján megjelent írásban kifejtik, hogy "egy eddig jobbára ismeretlen magyar nyelvű szlovákiai orgánum rögtönítélő bírósága megállapította, hogy a Ma7, Felvidék.ma, valamint a Körkép.sk „intenzíven terjeszti az oroszbarát álláspontokat”. Ez az orgánum, a Napunk magát egy szlovák cég, a Denník N magyar projektjének titulálja.

- áll a közleményben, melyben leszögezik, hogy a Magyar Nemzeti Médiaszövetség mindig is határozottan elítélte, amikor egyesek a puszta véleményük miatt illetnek súlyos vádakkal kollégákat, az általuk képviselt műhely hitelességét megkérdőjelezve. A megbélyegzés helyett szakmánk alapelvének tartjuk a tisztességes vitákat és a másik fél jogát álláspontja megvédésére. Különösen visszataszító, hogy éppen azok vitatják el a szuverén gondolkodás jogát kollégáiktól, akik nyilvánvalóan idegen érdekek zsoldjában állnak.

PestiSracok facebook image

- szögezi le a Magyar Nemzeti Médiaszövetség.

(Kiemelt kép: képernyőfotó)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!