Pesti Srácok

Navracsics Tibor: az együttműködés a siker záloga

Navracsics Tibor: az együttműködés a siker záloga

A térségi együttműködés új színt, tartalmat visz a mindennapokba - hangoztatta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter pénteken Ajkán. A városi évértékelő ünnepségen Navracsics Tibor arról beszélt, hogy Ajka, amely egykor több falu összeolvadásából vált várossá, ma már térségi szerepet is betöltő ipari központ, járásszékhely.

Fontosnak nevezte az együttműködést az Európa kulturális fővárosa program keretében, valamint Ajka és a Pannon Egyetem kooperációját. A miniszter azt mondta: Ajka, Herend, Veszprém, Várpalota és Székesfehérvár együttese nemcsak a magyar gazdaság egyik hagyományos tengelye, hanem a kultúra bázisa is lehet. Ez a formálódó térségi együttműködés gazdagabbá, színesebbé teszi az életet - jelentette ki. Reményét fejezte ki, hogy

Navracsics Tibor szavai szerint Ajka kezdi kinőni jelenlegi kereteit, az egyik lehetséges út pedig éppen a térségi együttműködés. Az Európa kulturális fővárosa program keretében 116 település kooperált éveken át, ennek kézzelfogható haszna is van - mondta. Ajkának ebben az összefogásban központi szerepet kell játszania a jövőben is - hangoztatta.

PestiSracok facebook image

Együttműködéssel elérhető, hogy a siker ne csak Ajkáé, hanem a térségé, a Dunántúlé, az országé és egész Európáé legyen - jelentette ki a miniszter. Schwartz Béla, Ajka polgármestere (Közösen Ajkáért Egyesület) a tavalyi esztendőre visszatekintve értékelte a város jelentős gazdasági társaságainak mutatóit, valamint az egészségügyi, kulturális, szociális területen elért eredményeit. A politikus a terveit is összefoglalta.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!