Pesti Srácok

Soha nem volt még olyan kevés regisztrált álláskereső, mint 2023-ban

Soha nem volt még olyan kevés regisztrált álláskereső, mint 2023-ban

A rendszerváltás óta nem volt olyan alacsony a regisztrált álláskeresők száma, mint 2023-ban. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat tavaly átlagosan havi 232 ezer álláskeresőt tartott nyilván, amely további 6 ezerrel volt kedvezőbb az eddigi 2022-es rekordévhez képest – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kedden.

A havi adatokat tekintve kiemelhető, hogy decemberben 225 ezer alá csökkent az álláskeresők száma, ami a második legalacsonyabb szám az elmúlt három évtizedben. A közlemény szerint a kormány célja, hogy a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében a fogyasztás növelése és a beruházási ráta 25 százalékos szint felett tartása mellett folyamatosan növelje az aktivitást, "azaz belátható időn belül minél több honfitársunk térjen vissza az elsődleges munkaerőpiacra". Az aktivitás elősegítése érdekében szerdától lehet pályázni a vállalkozásoknak a generációváltást támogató programra. A 2,6 milliárd forintos forrásból induló újszerű programban bérkiegészítésre pályázhatnak a vállalkozások munkaerő-utánpótlásuk zökkenőmentes lebonyolítása érdekében. A program célja, hogy az új generációk, vagyis a regisztrált pályakezdő álláskeresők a tapasztalt, nyugdíj előtt álló munkavállalóktól tanuljanak. A támogatással több száz pályakezdő álláskereső állhat munkába és szerezhet rövid időn belül olyan tapasztalatot, ami garanciát jelent a munkaerőpiacon való helytállásra.

– olvasható az NGM közleményében.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mészáros János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!