Pesti Srácok

A Százak Tanácsa arra kéri Novák Katalint, hogy vonja vissza a lemondását

A Százak Tanácsa arra kéri Novák Katalint, hogy vonja vissza a lemondását

Zétényi Zsolt, volt MDF-es képviselő a Százak Tanácsa nevében címzett nyílt levelet a parlamenthez, amelyben arra kérik a köztársasági elnököt, hogy vonja vissza lemondását. Indoklásuk szerint Novák Katalin visszalépése a pozíciójától megosztaná a nemzetet, a lemondások pedig nem voltak szükségszerűek.

A lemondások nem voltak szükségesek, aránytalan súlyú döntések voltak. Ez a helyzet orvosolható. A felelős magyar értelmiségieknek és közszereplőknek határozott véleményüket kell demonstrálniuk – írja Novák Katalin és Varga Judit lemondásáról a Százak Tanácsa nevében Zétényi Zsolt, volt MDF-es képviselő.

Az Orbán Viktornak, Kövér Lászlónak és az összes parlament képviselőnek címzett levélben arra kérik a köztársasági elnököt, hogy vonja vissza a döntését, és egyúttal a képviselőket is felszólítják arra, hogy ne fogadják el Novák lemondását.

PestiSracok facebook image

– vélik a Százak, akik szerint a Novák lemondása után kialakult helyzet csak megosztja a nemzetet. Mint kifejtik, a köztársasági elnök megbízatásának megszűnése mérhetetlenül nagyobb morális és politikai hátránnyal járna, mint az az előny – ha van ilyen – , amelyet lemondása jelent. Ezért Novák távozását „morálisan és politikailag indokolatlannak, a közjóra ártalmasnak” találják.

A szervezet szerint az első és másodfokon pedofil bűnsegédként elítélt, majd Novák által elnöki kegyelemben részesített K. Endre valójában nem is pedofil bűnsegéd. A bicskei gyermekotthon hajdani igazgatóhelyettese szerintük abban segített, hogy a felelősségre vont elkövető felelőssége csökkenjen, ám ebben is ártatlannak állítja magát.

– áll a levélben, melyet a szervezet elnöksége, Andrásfalvy Bertalan néprajztudós, Novák Katalin tanácsadója, Szijártó István irodalomtörténész és Foltán László olimpiai bajnok kenus is aláírt.

Fotó: MTI/Sándor-palota

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!