Pesti Srácok

Fidesz: az Európai Parlament LIBE bizottsága a Soros-terv megvalósítása mellett döntött

Fidesz: az Európai Parlament LIBE bizottsága a Soros-terv megvalósítása mellett döntött

Az elmúlt nyolc év sorozatos kudarcai, emberi tragédiái, az illegális migrációval összefüggő biztonsági problémák és a terrorfenyegetettség növekedése ellenére az Európai Parlament LIBE bizottsága a Soros-terv megvalósítása mellett döntött. A ma elfogadott kilenc migrációs jogszabály tágra nyitja Európa kapuit az illegális bevándorlók előtt, és támadást intéz a jól működő magyar, az illegális migrációt elutasító politika ellen – mondta el Hidvéghi Balázs, a Fidesz EP-képviselője.

Hidvéghi Balázs kiemelte: elfogadhatatlan, hogy a brüsszeli javaslatok szerint kvóták szerint kell szétosztani az illegális migránsokat a tagállamok között, és azok az országok, amelyek nem hajlandóak migránsokat befogadni, pénzügyi büntetést kell, hogy fizessenek.

– tette hozzá az EP-képviselő. Az új szabályok továbbra sem követelik meg azt, hogy a migránsok Európán kívül várják meg kérelmük elbírálását, és csak olyan ember léphessen Európa területére, akinek ehhez joga van. Hidvéghi hozzátette: Európában az egyetlen működő, az illegális migránsokat megállítani képes rendszer Magyarországon van.

PestiSracok facebook image

– mutatott rá az EP-képviselő. Hidvéghi szerint "a magyar emberek több ízben is határozattan kimondták, hogy nem akarnak bevándorlóországban élni".

– összegzett.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.