Pesti Srácok

Íme, a Momentum vasárnapi programja: kordonbontás, majd "pedofilvédőnek" titulálni Novák Katalint (Videó)

Íme, a Momentum vasárnapi programja: kordonbontás, majd "pedofilvédőnek" titulálni Novák Katalint (Videó)

A Momentum politikusai és aktivistái elbontották a Karmelita előtti kordonokat és átvitték a Sándor-palota, a köztársasági elnök hivatala elé, majd “Pedofilvédő Novák Katalin” feliratot lógattak rá, írja az Index. A demonstrációt azután szervezték, miután az ellenzéki médiában megjelentek olyan álhírek, miszerint a köztársasági elnök a bicskei gyermekotthon pedofíliáért elítélt volt igazgatóhelyettesének adott kegyelmet.

„Nincs kegyelem a pedofiloknak és bűntársaiknak” – ezzel a címmel hirdetett kordonbontást a Momentum a vasárnapra a Karmelita kolostor elé. A kordonbontást élőben közvetítették a Facebookon.

– mondta Orosz Anna, a Momentum országgyűlési képviselője és kiemelte, hogy Novák Katalin kegyelme nem más, mint az áldozatok arculköpése. Elmondta, nem tisztázott, miért kaphatott kegyelmet a pedofíliában segédkező igazgatóhelyettes, de az látszik: „több szálon kötődik a Fideszhez és Orbán Viktorhoz az ügy”.

PestiSracok facebook image

– reagált korábban Sándor-palota Kommunikációs Igazgatósága az ügyre. A Magyar Nemzet szerint szó sincs ugyanis arról, hogy az érintetett pedofíliáért ítélték volna el. A bicskei gyermekotthon volt igazgatóhelyettesét valójában:

  • egy rendbeli bűnsegédként elkövetett kényszerítés hatósági eljárásban bűntettének kísérlete,
  • valamint egy rendbeli vesztegetés hatósági eljárásban bűntette miatt ítélték szabadságvesztésre, közügyektől és foglalkozástól eltiltásra.

Az elítélt 2021 óta töltötte büntetését, összesen egy év öt hónapot töltött büntetés-végrehajtási intézetben.

Forrás: Index; Fotó: Képernyőkép

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!